SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

MetaGPT vytvorí aplikáciu presne podľa vášho zadania

Výskum a vývoj
0

Veľké jazykové modely (Large Language Models - LLM) dokážu „rozumieť“ podnetom v prirodzenom jazyku a sú schopné písať vysoko efektívny kód vo viacerých programovacích jazykoch. No vo svojej surovej podobe otázok a odpovedí, ako napríklad ChatGPT, sa len tak jednoducho nerozbehnú a nevykonajú prácu za vás. Preto ľudia okolo týchto umelých inteligencií vytvárajú milióny aplikácií, ktoré obmedzujú ich obrovské schopnosti do nástrojov s jednou funkciou.

Aplikácia postavená na jedinom type úlohy môže robiť veľa práce na pozadí, pripravuje a pomáha AI pri jej práci a snaží sa zabezpečiť vysokokvalitný výstup. Aj MetaGPT od spoločnosti Pico je takáto aplikácia. Je navrhnutá tak, aby vám pomohla vytvoriť vlastné funkčné webové aplikácie. Zadáte, čo by mala aplikácia robiť, aké vstupy bude od používateľov žiadať a aké výstupy im poskytne. Môžete zadať určité parametre návrhu. MetaGPT sa potom pokúsi vytvoriť túto aplikáciu pomocou modelu GPT a nasadí ju, aby ste ju mohli otestovať priamo v prehliadači.

Potom môžete požiadať o zmeny, ako keby ste hovorili priamo s návrhárom aplikácie. MetaGPT prebuduje stránku, pričom sa bude snažiť tieto zmeny zapracovať. Tieto aplikácie nielenže sú vytvorené pomocou GPT, ale môžu aj samy pristupovať k GPT, čo je ideálne na generovanie všetkých druhov odpovedí.  Mimoriadne jednoduchý postup si môžete pozrieť vo videu. Zdá sa, že v tomto momente to funguje celkom slušne – za predpokladu, že budete zadávať jednoduché veci. Nie je jasné, aké sú limity aplikácie, ale zrejme je dosť obmedzená.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

A to nielen samotným modelom GPT, ktorý si často môže len vymýšľať, ale aj tým, čo je skutočne schopná implementovať.  Keď sa pokúsite urobiť veci zložitejšími, buď tým, že požiadate MetaGPT, aby čerpal z externých informácií, alebo necháte používateľa previesť viacerými stránkami, alebo vykonáte viackrokové procesy, začne zlyhávať. Alebo v horšom prípade vám vytvorí niečo, čo jednoducho nefunguje, a nič vám nepovie. Podobne aj niektoré iteračné pripomienky prijíma aplikácia pomerne dobre, ale iné nápady môžu pri implementácii zničiť niektoré dobré veci z predchádzajúcej verzie.

Tak ako všetky technológie založené na LLM aj MetaGPT je v tomto ohľade batoľa, len prvý krok smerom k budúcim strojom odvodeným od LLM. Zrejme v priebehu piatich alebo desiatich rokov budú tieto nástroje vytvárať aplikácie a webové stránky viac-menej tak, ako by ste chceli, na oveľa vyššej úrovni zložitosti a oveľa rýchlejšie a budú schopné bezchybne spolupracovať s inými online službami. Dokázali by ste vytvoriť takmer okamžite jednorazové aplikácie na jedno použitie, ktoré by vyhovovali vašim momentálnym potrebám. Od inšpirácie až po výsledky – bez potu a námahy.

No akú hodnotu bude mať v takomto svete nápad? Keď sa ktokoľvek môže pozrieť na vašu aplikáciu, rýchlo ju skopírovať a upraviť do svojej vlastnej verzie bez toho, aby musel vôbec rozumieť programovaniu, klesá hodnota nápadu na nulu? Budú majitelia duševného vlastníctva naozaj prechádzať jednotlivé klony a hľadať vlastný kód a veci, za ktoré by mohli používateľa zažalovať? No pravdepodobne budú môcť jednoducho nasadiť svoje vlastné neúnavné umelé inteligencie, ktoré budú pátrať a viesť súdne spory v ich mene.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať