SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Microsoft predstavuje Windows 10 S a ďalšie nástroje pre vzdelávanie

Tlačové správy
0

Spoločnosť Microsoft predstavila nové nástroje pre vzdelávanie inšpirované učiteľmi a študentami. Medzi novinky patrí operačný systém Windows 10 S, Microsoft Teams pre ľahšiu komunikáciu a spoluprácu v skupine, zmiešanú realitu a nové funkcie v Minecrafte, ktoré podporujú kreativitu a zjednodušujú vzdelávanie.

Windows 10 S pre skvelý výkon a maximálnu bezpečnosť

Windows 10 S je operačný systém vytvorený na mieru učiteľom a študentom. Všetky aplikácie z Windows Store najskôr prejdú bezpečnostnou kontrolou a potom lokálne bežia v zabezpečenom „kontajneri“, čím Windows 10 S zaistí hladký beh plnej verzie aplikácií, ako je napríklad Office 365,  vrátane všetkých funkcií, ktoré ponúka napr. Word, Excel alebo PowerPoint. S Windows 10 S budú mať učitelia a študenti zaistený prístup k svojim obľúbeným a často používaným aplikáciám naprieč prírodovednými predmetmi a informatikou, k vzdelávacím nástrojom, zabezpečeným nástrojom pre testovanie a publikovanie obsahu, interaktívnym tabuliam a pod.

Microsoft Edge vo Windows 10 S uľahčí študentom prácu na školských projektoch vďaka panelu s náhľadmi kariet. Pomocou Windows Ink v prehliadači Microsoft Edge zasa môžu študenti vpisovať poznámky priamo do webovej stránky a zdieľať ich so spolužiakmi. Microsoft Edge je kompatibilný so všetkými stránkami, ktoré učitelia a študenti často používajú.

Cieľom Microsoftu je vybudovať okolo Windows 10 S otvorený a živý partnerský ekosystém. Partneri ako Acer, ASUS, Dell, Fujitsu, HP, Samsung a Toshiba ponúkajú širokú škálu zariadení s Windows 10 pre vzdelávanie za priaznivú cenu. Partneri Microsoftu už čoskoro obohatia svoju ponuku o zariadenia s Windows 10 S, od dostupných PC s funkciou Windows Ink po prémiové zariadenia.

Microsoft Teams vo vzdelávaní

Microsoft Word, Excel a PowerPoint Online už teraz dovoľujú študentom spolupracovať na dokumentoch v reálnom čase. V druhom polroku bude ponuka Microsoft Store pre vzdelávanie rozšírená o Microsoft Teams, ktorý posúva projektovú spoluprácu a komunikáciu na úplne novú úroveň. Pomocou digitálnych zošitov OneNote a vylepšeného rozhrania pre materiály a kvízy môžu učitelia ľahko distribuovať informácie, hodnotiť prácu študentov, upravovať výuku na mieru, komunikovať so študentmi, rodičmi i kolegami.

Teams tiež zjednodušujú učiteľom zapojiť na diaľku do výučby hosťujúcich prednášajúcich, zahrnúť do vyučovania zaujímavý obsah z internetu a využiť riešenia našich partnerov ako Cancvas, Flipgrid alebo Kahoot!. Teams rozvíjajú schopnosť komunikácie a spolupráce, ktoré sú také potrebné pre uplatnenie a úspech v budúcej kariére.

Výuka programovania v Minecraft: Education Edition

Učitelia z viac ako 100 krajín používajú Minecraft: Education Edition, aby rozvíjali kreativitu a spoluprácu v triede naprieč rôznymi predmetmi. Novinkou v Minecrafte pre vzdelávanie je funkcia Code Builder, s ktorou sa študenti zoznámia so základmi programovania atraktívnou a prístupnou formou v prostredí svojej obľúbenej hry Minecraft. Code Builder kombinuje populárne platformy pre výučbu programovania, ako je Tynker alebo ScratchX s novou open source platformou Microsoftu nazvanou MakeCode. Hráči sa môžu pomocou kódu v hre pohybovať, stavať a tvoriť. V Microsoft Store pre vzdelávanie je pre Windows 10 S k dispozícii jednoročná bezplatná licencia Minecraft: Education Edition aj s Code Builderom.

Ponuka pre učiteľov a študentov zadarmo

Microsoft rozširuje ponuku pre učiteľov a študentov o nasledujúce položky tak, aby boli produkty ako Office 365 pre vzdelávanie, Microsoft Teams alebo Minecraft ešte dostupnejšie:

  • Nové zariadenia s Windows 10 S za veľmi prijateľnú cenu
  • Licencie Minecraft: Education Edition pre počítače s Windows 10 S na jeden rok zdarma
  • Zdarma Windows 10 S pre všetky školy s aktuálnymi zariadeniami na Windows Pro
  • Zdarma Microsoft Office 365 pre vzdelávanie, vrátane Microsoft Teams
  • Skúšobná verzia Microsoft Intune pre vzdelávanie zdarma  

Windows 10 S, Office 365 pre vzdelávanie s Microsoft Teams, Minecraft: Education Edition a Intune for Education ponúkajú komplexné riešenie študentom aj ich učiteľom.

3D a zmiešaná realita Windows prinášajú ešte viac kreativity do výuky

3D a zmiešaná realita vo Windows pomáhajú učiteľom vytvárať obsah vyučovacích hodín pomocou sady úplne nových nástrojov pre výučbu. Na jeseň bude dostupná nová funkcia Windows 10 označovaná ako zmiešaná realita. Táto funkcia pomáha premietnuť trojrozmerné objekty z displeja počítača do reálneho sveta pomocou jednoduchej RGB kamery.

Microsoft oznámil aj strategické partnerstvo s firmou Pearson, jednou z najväčších vzdelávacích spoločností na svete, ktorá pracuje na integrácii 3D a zmiešanej reality do kurikula stredných a vysokých škôl. Do roku 2018 ponúkne Pearson kurikulum v medicíne, ekonómii, histórii, STEM – prírodovedných odboroch a informatike na zariadeniach so zmiešanou realitou Windows.

Microsoft

Všetky autorove články
Windows 10 S Microsoft

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať