Motorola predstavila novú produktovú rodinu smartfónov edge 20

1

Nová produktová rodina zahrňuje tri modely prémiový motorola edge 20 pro, základný model motorola edge 20, a cenovo dostupný smartfón motorola edge 20 lite. Majú výkonnejšie procesory, hlavný fotoaparát s viac pixelmi a 50 x priblíženie v štýle periskopu. Používateľov poteší vyššia obnovovacia frekvencia displeja, rýchlejšie nabíjanie a tiež softvérová platforma Ready For.

motorola edge 20 pro

Tento prémiový model prichádza s novým 108 MPx hlavným fotoaparátom s vynikajúcou kvalitou, a veľkým snímačom s uhlopriečkou 1/1,5”. Je vybavený technológiou Ultra Pixel, vďaka ktorej je každých deväť pixelov skombinovaných do jedného veľkého ultra pixelu, čo 9-násobne zvyšuje citlivosť na svetlo a umožňuje dosiahnuť dobré zábery aj pri slabom osvetlení. Ultraširokouhlý objektív so zabudovaným Makro Vision vám umožní dostať do záberu viac objektov, alebo fotiť architektúru ak sa od nej nemôžete dostatočne vzdialiť. Macro Vision vám umožní priblížiť sa k fotografovanému objektu päťkrát bližšie, a to až do vzdialenosti 3 cm, vďaka čomu môžete snímať fotografie jedál, umeleckých remesiel, prírody a ďalších vecí. Teleobjektív s periskopickou konštrukciou má päťnásobný optický zoom a môžete využiť aj 50-násobný Super Zoom. Motorola edge 20 pro dokáže zaznamenávať video v 8K rozlíšení.

Smatfón má veľký 6,7" displej Max Vision s technológiou OLED, podporujúci 10-bitové farby, čo umožňuje pokryť farebný priestor DCI-P3 a naplniť požiadavky štandardu HDR10 +. Displej podporuje obnovovaciu frekvenciu 144 Hz, čo poteší nielen hráčov, ale aj priaznivcov akčných videí. Procesor Qualcomm Snapdragon 870 v tandeme s 12 GB RAM poskytne dostatočný výkon aj pre najnáročnejšie hry. Vďaka 256 GB vstavaného úložiska je k dispozícii veľa priestoru pre fotografie, filmy, hry a hudbu. Technológia rýchleho nabíjania TurboPower 30 poskytne 9 hodín energie za 10 minút nabíjania.

motorola edge 20

Je to jeden z najtenších 5G smartfónov na trhu s hrúbkou iba 6,99 mm. Je vybavený rovnakým 108 MPx hlavným snímačom, ultraširokouhlým objektívom a makroobjektívom ako motorola edge 20 pro, plus teleobjektívom s 30-násobným Super Zoomom. A všetok vytvorený obsah si môžete pozrieť na veľkej 6,7-palcovej obrazovke s obnovovacou frekvenciou 144 Hz. Procesor Qualcomm Snapdragon 778G podporuje Wi-Fi 6 a je navrhnutý špeciálne pre 5G telefóny. K dispozícii má 8 GB RAM. Vďaka vstavanému úložisku až do 256 GB máte veľa priestoru pre fotografie, filmy, hry a hudbu. Batéria s kapacitou 4 000 mAh vydrží celý deň. Rýchle nabíjanie TurboPower 30 poskytne 8 hodín energie už za 10 minút.

motorola edge 20 lite

Tento cenovo dostupný model ponúka rýchle 5G pripojenie s pokročilým kamerovým systémom. Snímajte ostré fotografie s hlavným fotoaparátom s rozlíšením 108 MPx, alebo sa inšpirujte ultraširokouhlým záberom a funkciou Macro Vision. Váš zážitok umocní 6,7 palcová OLED obrazovka, akú nájdete u ostatných modelov motorola edge 20. Smartfón má energeticky efektívny čipset MediaTek a 8 GB RAM. Batéria s kapacitou 5 000 mAh umožňuje dva dni fungovania. Rýchle nabíjanie TurboPowe 30 vám poskytne energiu na celý deň už za 10 minút nabíjania.

Možnosti fotoaparátov produktovej rodiny edge

Režim duálneho snímania umožňuje nahrávať video alebo snímať fotografie ľubovoľnými dvoma fotoaparátmi súčasne, takže môžete zachytiť seba aj svoj objekt. Modely motorola edge 20 pro a motorola edge 20 tiež obsahujú funkciu Audio Zoom a nový super spomalený pohyb. Audio Zoom používa pokročilé mikrofóny na zachytenie zvuku vášho objektu pri filtrácii okolitého hluku a hlasov, takže teraz vaše videá obsahujú iba zvuk, ktorý je určený. Super spomalený pohyb zaznamenáva 960 snímok vo vysokom rozlíšení za sekundu, takže uvidíte aj detaily, ktoré vašim očiam v bežnej rýchlosti uniknú.

Platforma Ready For

 Softvérová platforma Ready For umožňuje používať aplikácie na monitore počítača. Vďaka novej funkcii Ready For PC máte prístup k svojim aplikáciám v telefóne ako aj súborom z počítača na jednej obrazovke cez jednoduché bezdrôtové pripojenie.

My UX

Používateľská nadstavba My UX obsahuje všetky obľúbené moto gestá ako napríklad rýchla snímka, snímka obrazovky tromi prstami, či stlmenie zvonenia po zdvihnutí. Funkcia Power Touch je integrovaná do rýchleho a spoľahlivého snímača odtlačkov prstov v tlačidle vypnutia pre ľahký prístup k skratkám aplikácií. Dvojitým klepnutím na bočnú čítačku odtlačkov prstov napríklad otvoríte priamu cestu domov v Mapách Google, rýchle skenovanie QR kódov v reštauráciách a podobne.

Ceny a dostupnosť

motorola edge 20 pro bude k dispozícii v septembri v 2 farbách:  midnight blue (tmavomodrá), a indigo vegan leather (modrá) s cenou  699 EUR.

motorola edge 20 bude k dispozícii v septembri v 2 farbách: frosted grey (šedá) a frosted white (biela) s cenou  499 EUR.

motorola edge 20 lite bude k dispozícii v septembri v 2 farbách: electric graphite (šedá), lagoon green (zelená) s cenou  349 EUR.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
motorola edge 20

1 komentár

Vďaka Ľubko za recenziu, je drahá, takže nič pre nás :-) reakcia na: Motorola predstavila novú produktovú rodinu smartfónov edge 20

30.7.2021 17:07
Vďaka Ľubko za recenziu, je drahá, takže nič pre nás :-)
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať