V Bratislave sa bude jazdiť na kolobežkách stovkou!

1

Samozrejme, nie po uliciach, ale na prvých pretekoch elektrických kolobežiek. Pretekári budú stáť pri zrode novej motoristickej disciplíny, pri ktorej budú atakovať rýchlosť až 100 km/h na elektrických kolobežkách. Úplne prvý seriál takýchto pretekov v Európe totiž štartuje v Bratislave pod názvom Voltrace. Nad seriálom drží záštitu známy automobilový pretekár Maťo Homola. Nulté preteky série sa uskutočnia už 27. augusta 2021 v Kart One aréne v Petržalke.

Organizátori pozývajú na účasť všetkých majiteľov elektrických kolobežiek, ktorí majú radi rýchlu jazdu a chcú si zmerať sily s rovnocennými. Rýchla jazda a meranie svojich schopností totiž nepatrí na ulicu, ale na preteky. Organizátorom pretekov teda nejde iba o adrenalínovú jazdu, ale aj o propagáciu zodpovedného používania elektrických kolobežiek verejnosťou.

 „Veríme, že dnes stojíme pri zrode úplne novej disciplíny motošportu. Takej, ktorej ani náhodou nechýba rýchlosť, vzrušenie a adrenalín, ako sa to na motošport patrí, ale zároveň takej, ktorá je ekologická a finančne nenáročná, a teda dostupná širokej verejnosti,” hovorí Štefan Báthory, riaditeľ spoločnosti Voltride, ktorá preteky organizuje a je najväčším predajcom elektrických kolobežiek v strednej Európe.

„Elektrické kolobežky sú úžasný, efektívny a ekologický dopravný prostriedok, ktorý môže byť súčasťou riešenia dopravných problémov v mestách. Aj takouto formou chceme vyzvať všetkých, ktorí milujú adrenalín a rýchlu jazdu, aby sa zúčastnili v pretekoch a tam ukázali, čo dokážu, a na ulice sa vrátili s pokorou a chladnou hlavou, pretože tam rýchla jazda jednoducho nepatrí,” dopĺňa Katarína Urbančíková, konateľka spoločnosti Voltride.

Organizátori z Voltride zdôrazňujú, že rýchla jazda na elektrických kolobežkách patrí na uzavreté trate rovnako ako rýchla jazda na športových autách či motorkách. Témou pretekov tak nie je iba rýchla jazda, ale najmä zodpovedný prístup k používaniu elektrických kolobežiek. Tie sú výborným nástrojom, ktorý však treba používať s chladnou hlavou a rešpektom k svojmu okoliu.

Pred samotnými pretekmi budú k dispozícii aj voľné jazdy pre širokú verejnosť, ktorá si môže bezpečne vyskúšať rýchlu jazdu na okruhu bez stresu z nameraných výsledkov. Následne štartujú prvé preteky, ktoré sa budú skladať z tréningových jázd, kvalifikácie a následných pretekov podľa kategórií a disciplín. Voľné jazdy aj prvé preteky sa budú konať v petržalskej Kart One aréne.

Samotné preteky majú viacero disciplín, ktoré sa líšia náročnosťou aj technikou. V disciplíne Time Attack sa počítajú tri najrýchlejšie kolá a jazdí sa iba na čas. Jazdci sa tak nepredbiehajú, čo znižuje riziko nehôd a zranení. Štartuje sa v troch kategóriách podľa hmotnosti kolobežky, pričom jazdci jazdia na vlastných strojoch, ktoré môžu byť na preteky upravené.

Tí najlepší z disciplíny Time Attack získajú okrem pohárov aj pozvanie do majstrovských pretekov, ktoré sa budú štartovať z roštu a budú pripomínať klasické okruhové preteky, a to vrátane predbiehania.

Pre tých, ktorí si chcú odniesť pohár čisto za svoje jazdecké schopnosti a dokázať, že nevyhrali vďaka technike a výkonu svojej kolobežky, budú preteky pohára jazdcov. Kolobežky tam dodáva organizátor Voltride, a tak majú všetci jazdci rovnaké podmienky.

 „Určite si príďte vyskúšať voľné jazdy pre verejnosť, aj pokiaľ nemáte ambíciu pretekať. Naučíte sa veľa o svojej kolobežke a užijete si veľa zábavy. Voľné jazdy sú naplánované na 11. a 25. augusta u nás v Kart One aréne v Petržalke,” spresňuje Renáta Zajcevová.

Skoré prihlášky získajú zľavu

Prihlasovanie na podujatie už beží, uzávierka prihlášok je až 22. 8., ale prihlášky prijaté do 31. 7. získajú zľavu zo štartovného až 50 %. Prihlášky prijaté do 8. 8. zľavu 25 %, takže s prihláškou nemá zmysel otáľať.

Všetky informácie a kontakt na organizátora nájdete na webovej stránke www.voltrace.eu. Držíme prsty každému, kto bude stáť pri zrode novej motoristickej disciplíny.

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

1 komentár

Nič pre nás, iba tam človek nachytá korona vírus, lebo nemajú ví aj pý zónu za príplatok s vínkom v lóži reakcia na: V Bratislave sa bude jazdiť na kolobežkách stovkou !

1.8.2021 15:08
Nič pre nás, iba tam človek nachytá korona vírus, lebo nemajú ví aj pý zónu za príplatok s vínkom v lóži
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať