PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Mozog je stroj na predpovedanie, ktorý je neustále v akcii

11

Nedávna teória o fungovaní mozgu hovorí, že náš mozog je stroj na predpovedanie, ktorý neustále porovnáva zmyslové informácie, ktoré zachytávame (napr. obrázky, zvuky a jazyk), s vnútornými predpoveďami. Hoci je táto myšlienka v neurovede veľmi populárna, dôkazy o nej sú často nepriame a obmedzené na umelo vytvorené situácie.

Štúdie tohto druhu skutočne odhaľujú, že náš mozog dokáže predvídať, ale nie vždy sa to deje aj v zložitom každodennom živote. V laboratórnom prostredí sa mozog vyrovná s neočakávanými informáciami, ale prirodzené situácie sú oveľa menej predvídateľné. Vedci analyzovali mozgovú aktivitu ľudí, ktorí počúvali príbehy od Hemingwaya alebo o Sherlockovi Holmesovi.

Zároveň analyzovali texty týchto kníh pomocou počítačových modelov, tzv. hlbokých neurónových sietí. Takto dokázali pre každé slovo vypočítať, nakoľko je nepredvídateľné. Pre každé slovo alebo zvuk si mozog vytvára podrobné štatistické očakávania a ukazuje sa, že je mimoriadne citlivý na mieru nepredvídateľnosti: reakcia mozgu je silnejšia vždy, keď je slovo v kontexte neočakávané.

Nie je to až také prekvapujúce, veď vieme, že nás mozog niekedy automaticky „vyplní prázdne miesto“, dokončí vety niekoho iného, ​​napríklad ak hovorí veľmi pomaly alebo koktá. No výskum ukázal, že sa to deje nepretržite. Náš mozog neustále háda slová; prediktívne zariadenie je vždy zapnuté. Robí teda niečo podobné ako softvér na rozpoznávanie reči.

Takéto programy využívajúce umelú inteligenciu tiež neustále robia predpovede a nechávajú sa viesť svojimi očakávaniami, rovnako ako funkcia automatického dopĺňania v telefóne. Vedci však zistili aj veľký rozdiel: mozgy predpovedajú nielen slová, ale robia predpovede na mnohých rôznych úrovniach – od abstraktného významu a gramatiky až po špecifické zvuky.

O nové poznatky tohto druhu prejavujú záujem veľké technologické spoločnosti, ktoré by ich chceli využiť napríklad na vytvorenie lepšieho softvéru na rozpoznávanie jazykov a obrázkov.

Zdroj: neurosciencenews.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

11 komentárov

To sa dalo čakať, že si z orgazmu niekto spraví biznis - povolí/nepovolí mozgu, mieche mať ho? reakcia na: Mozog je stroj na predpovedanie, ktorý je neustále v akcii

11.8.2022 19:08
Mnísi vedia, prečo majú čistotu, chudobu a poslušnosť - lebo všetko ľudia závidia. Pravdepodobne nejako napichli chrbticu a miechu a ovládajú penisy. Možno aj v spojení s hypnózou, ako píšete. Všetko tu krachuje a do toho, keď ešte potrebuješ, tak koniec, si v riti. Modlíme sa za teba, aj ty si náš brat. Mal by si mať právo odpustiť, keď potrebuješ. Podľa mňa si nejako moc neublížil, veď na weboch sa povaľuje tona zbytočného porna, aspoň si si uľavil. Boh s tebou, neviem ako to riešiť takúto chúlostivú vec, keď potrebuješ zažiť koitus. Každopádne mal by si mať právo si uľaviť v súkromí a sám. Nechápem, prečo ťa zbytočne mučiť, veď neškodíš spoločnosti nejakým násilím, že by si sa vŕšil na ženách. V tichu to sám vybavíš a život ide zasa ďalej. Prečo zbytočne do teba štuchať a zadierať. Nechápem.
Reagovať

RE: Ďakujem za radu, snažím sa už nehoniť. Neviem, či to výjde. Diabol ma vždy pokúša pornom a ja podľahnem. reakcia na: To sa dalo čakať, že si z orgazmu niekto spraví biznis - povolí/nepovolí mozgu, mieche mať ho?

14.8.2022 20:08
Vďaka za radu. Už sa snažím to nerobiť. To len diabol ma vždy pokúša holými babami na internete a ja vždy podľahnem. Ale modlím sa denne ružence, aby som s tým prestal. Ešte raz vďaka za Vašu radu s robotom.
Reagovať

RE: Vidite, ja som si zasa myslel, ze Boh ma nekonecne miluje a ten koitus mu nevadi, ba dopraje mi ho z lasky. reakcia na: To sa dalo čakať, že si z orgazmu niekto spraví biznis - povolí/nepovolí mozgu, mieche mať ho?

14.8.2022 15:08
Ako vravite, semeno patri do zeny, len by som k tomu poznamenal, ze to si dnes uz mozu dovolit len naozaj bohati ludia. Na smetisko ma uz vyhodili, v praci ma niekto ohovoril, ze si honim, lebo som nemal frajerku a vyhodili ma. Dokonca som ochorel a nedari sa mi. Plac a skripanie zubami uz prislo, som socialny pripad, velmi chudobny. Nevladzem pracovat, tak som nezamestnany teraz. Obcas ma to zlomi, ze aj ja chcem zazit pekny pocit a uzit si, tak idem pri porne. Nejdem kazdy den, len obcas. Ten restart si neviem predstavit uz vacsi ako je, som taky chory, ze som invalidny dochodca. Pomaly nebudem mat cim kurit na zimu. Som biedny. Neviem najst pracu, ktoru by som zvladal, vlastna sestra ma vysmieva, ze nameral si si IQ 130 na internete, ale sedis doma jak blb. Ja jej na to vravim, ze nevladzem: Nemozem dva tyzdne tahat v robote a potom byt zasa PN, lebo nevladzem. Mam problemy aj so spankom, srdcom, pecenou, z ludi na mna pokrikuju hlasy. Musel som pre to navstivit psychiatra. Neviem si predstavit uz vacsie problemy ako mam. Nikde ma tu nechcu zamestnat a pravdu povediac som v praci nestastny, vsade sa len hadaju o platy, o peniaze, vsetko je zle. Tak toto je moj smutny pribeh, som uz vyhodeny na smetisku a nik nepomaha, kazdy len doraza ako znicit ma. Tak obcas najdem krasu v orgazme pri porne. Zeny su krasne stvorenia, no ja si z invalidneho dochodku nemozem ziadnu dovolit a ani ma ziadna nechce.
Reagovať

RE: RE: Vidite, ja som si zasa myslel, ze Boh ma nekonecne miluje a ten koitus mu nevadi, ba dopraje mi ho z lasky. reakcia na: RE: Vidite, ja som si zasa myslel, ze Boh ma nekonecne miluje a ten koitus mu nevadi, ba dopraje mi ho z lasky.

15.8.2022 19:08
pokial krv netecie, nejde o nic. Pamataj na Krista ukrizovaneho. Tiez bol slobodny, skoncil na invalidnom. Nelutoval sa a neuchyloval sa k pornu a tomu prinieslo slobodu. Skus Keto dietu, mozno polovicka chorob odidu od teba pokial cukor Ti nubede prudit v zilach. "Uz ani ta krv nie je co byvala, si rakovinove bunky povedia". Pokial budes pokracovat a hladkat si libido, tak to bude len horsie, padnes do bahna z ktoreho sa uz nedostanes. Nakonie to gulka uisti. Nesmies dovolot zlemu aby truimfoval. Skus modlitbu brigity svedskej. To ti pomoze...
Reagovať

RE: To sa dalo čakať, že si z orgazmu niekto spraví biznis - povolí/nepovolí mozgu, mieche mať ho? reakcia na: To sa dalo čakať, že si z orgazmu niekto spraví biznis - povolí/nepovolí mozgu, mieche mať ho?

12.8.2022 19:08
kazdy akt je aktom slobodnej vole. Uvolnenie semena mimo zeny popiera umysel na co to bolo stvorene. Predsa na reprodukciu. Ak sa to zneuziva mimo tohoto ciela tomu sa hovori zneuzivanie daru, ktory bol Ti darovany bohom. Predstav si, ze by si vytvoril robota a on by zacal zmolit kusok kabla, ktory bol urcety na pripojenie do zasuvky. Ty ako jeho tvorca by si nebol nadseny a asi by si ho rozobral. Boh ma s tebou trpezlivost avsak, vybijat sa dennodenne ti prinesie smrt! Bude treba reset programu a mozno aj rekonfiguracia alebo vyhodit na smetisko kde bude plac a skrypanie zubami...
Reagovať

To sú, ale hlupáci, čo tu komentujú :-D reakcia na: Mozog je stroj na predpovedanie, ktorý je neustále v akcii

11.8.2022 14:08
Ste hlupáci. Nekomentujte vy spodina. Fuj, honiči. Fuj. Nech Vám len visí, nič dobré nerobíte. A proste Boha o milosť, lebo vás zničí.
Reagovať

RE: Ale, nó reakcia na: To sú, ale hlupáci, čo tu komentujú :-D

11.8.2022 14:08
občas trebá

Tak veď jasné, preto je štátnym tajomstvom, že všetci sme po hypnóze a prijímame príkazy, keď sa nepočujeme. reakcia na: Mozog je stroj na predpovedanie, ktorý je neustále v akcii

11.8.2022 12:08
K našim mozgom má niekto neustále prístup. Sme po hypnóze, čo je štátnym tajomstvom a keď niekto, kto je vyvolený a má k tomuto systému prístup, chce, tak nás pomučí. Keď sa nepočujeme, dostávame príkazy a to aj v spánku: Takže sa v noci môžeš kľudne vystriekať, keď ti dajú príkaz: Miluješ sa zo susedou. Alebo môžeš sa zobudiť extrémne vystresovaný, ak ťa mučia počas spánku a dávajú ti príkazy strachu. Navyše tieto príkazy z hypnózy mozgu spojili s nano reprákmi, ktoré máš implementované v dutine lebečnej ako nanity, z ktorých šíria zvuky a reč a takto ťa v noci, keď spíš v stave alfa programujú. Dokonca tu niekto rozhodol, že si nesmieš vyhoniť pri porne. Normálne ti niečo šťukne dole v guliach v prostate akoby tam niečo ovislo a ty darmo honíš rukou vtáka, nedosiahneš koitus ani výstrek. Takto dnes mučia ľudí a mňa by zaujímalo, prečo to robia tajne a nevýjdu na svetlo Božie, aby ich niekto mohol zažalovať v regulárnom súdnom procese, že na tebe skúšajú formy otroctva a mučia ťa. Ale nie oni to robia tajne. Takto isto niečo napne tkanivá na temene hlavy a keď máš zaspať, tak nezaspíš, musíš napríklad brať 200mg Quentiax na spánok. Kto to je pre Boha, čo toto robí ľuďom? Niektorí takto prestali honiť. Už ich nepýta. Vyničené penisy majú. Býval to kedysi krásny pocit, keď ťa pýtalo a ty si šiel. Teraz? Nič! Prázdnota, nič už necítiš. Nesmieš ísť! Takto nás umučili a sme len tichí svedkovia múk. Nik ti nepomôže. Na políciu nemôžeš ísť povedať, že ti ovislo niečo v prostate tam dole a nemôžeš honiť pri porne, lebo by ťa vysmiali. Tak sa trápiš sám, plný nanitov, ovisnutý a nespavý. Čo už títo robia, to je desivé. Bacha ľudia!
Reagovať

RE: Tu je polícia: Bojujeme proti ich chemickým útokom. Nebojte sa, polepší sa Vám, už to má v rukách obrana, pracujeme na tom. reakcia na: Tak veď jasné, preto je štátnym tajomstvom, že všetci sme po hypnóze a prijímame príkazy, keď sa nepočujeme.

11.8.2022 13:08
Nebojte sa ich, tu je polícia: Pracujeme na proti riešení. Hypnózu sme prelomili/vypli [boli sme u vás doma, keď ste spali, o ničom netušíte, je vypnutá] a prelomili sme s pomocou NATO aj šifrovania ich nanitov. Sú zlomené, ovládli sme ich. Chvála Bohu za šikovných inžinierov, ktorí to dali a zlomili zločineckú technológiu. Momentálne ich posielame do močovej trubice, aby sa vyprázdňovaním odstránili z tela. Tak ako to prišlo, to aj odíde. Netreba sa súdiť, všetko z Vás zmizne, len vydržte a proste Boha o pomoc. Ďakujeme za strpenie. Všetko sa vypne tajne ako sa aj zaplo. S pozdravom NYPD (ňjú jork polís department:) Máte svoje práva a tie Vám zachováme: sloboda, súkromie, právo na vyjadrenie sa na sieti. Ďakujeme, že ste sa modlili k Bohu, nech Vás požehnáva ;)

RE: Pane prosím zažeň do pekla satana a iných zlých duchov, ktorí sa na skazu duší potulujú po svete: reakcia na: Tak veď jasné, preto je štátnym tajomstvom, že všetci sme po hypnóze a prijímame príkazy, keď sa nepočujeme.

11.8.2022 12:08
https://lumen.sk/archiv-play/137240

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať