SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Najnovšie pracovné stanice Lenovo posúvajú hranice kreativity a produktivity v novom svete hybridnej práce

Tlačové správy
0
  • Nové pracovné stanice ThinkStation P3 Tower, Ultra a Tiny poskytujú vysoký výkon s flexibilnou konfiguráciou a všestranným dizajnom
  • Najnovšie mobilné pracovné stanice ThinkPad P16 Gen 2, P1 Gen 6, P16v i, P16s i Gen 2 a P14s i Gen 4 ponúkajú prelomový výkon pre náročné pracovné postupy na cestách

SAMSUNG 042024 Advertisement

Spoločnosť Lenovo predstavila najnovšie modely ISV1 certifikovaných pracovných staníc ThinkStation a ThinkPad, ktoré sú navrhnuté tak, aby poskytovali vysokú úroveň výkonu potrebnú na prevádzku najnáročnejších SW aplikácií. Pracovné stanice Lenovo sú navrhnuté tak, aby posúvali hranice výkonu, pomáhali používateľom dosiahnuť ich potenciál a zároveň boli spoľahlivé, vždy dostupné a konfigurovateľné tak, aby spĺňali potreby rôznych odvetví. Koncoví používatelia si môžu nakonfigurovať svoju pracovnú stanicu s najnovšími komponentmi, ako sú procesory Intel® Core® 13. generácie a profesionálne grafické karty NVIDIA® RTX™. Pracovné stanice Lenovo tiež podporujú najnovšie operačné systémy vrátane Windows 11 a Linux2.

Stolové pracovné stanice radu ThinkStation P3 poskytujú všetko, čo používatelia potrebujú, bez nutnosti robiť akékoľvek kompromisy. Úplne nová konštrukcia Tower, vytvorená pre kritické pracovné úlohy, je ideálna pre dizajnérov, inžinierov a študentov, ktorí hľadajú výhodný pomer ceny a výkonu, flexibilitu a rozšíriteľnosť vo výpočtovom výkone. Vďaka rozšírenému šasi podporuje pracovná stanica ThinkStation P3 Tower väčšie napájacie zdroje s výkonom až 1100 W, aby zvládla náročnejšie konfigurácie, a prináša viac možností konfigurácie úložiska s kapacitou až 26 TB pre dátovo náročné aplikácie. Pracovná stanica ThinkStation P3 Ultra poskytuje výnimočný výkon a silu vo svojom priestorovo úspornom šasi s objemom menej ako 4 litre. Kompaktná pracovná stanica P3 Ultra je navrhnutá tak, aby zvládla náročné úlohy a ľahko sa prispôsobila meniacim sa hybridným pracovným priestorom. ThinkStation P3 Tiny je navrhnutá na nasadenie na miestach, kam sa iné pracovné stanice nedostanú. Vďaka 1-litrovému šasi sa P3 Tiny zmestí prakticky kamkoľvek.

Mobilné pracovné stanice ThinkPad sú synonymom výkonu, prvotriedneho dizajnu a odolnosti. Najnovšie modely radu ThinkPad P prinášajú inovácie zamerané na používateľa a sú navrhnuté pre hybridnú prácu, podporujú pozitívnu skúsenosť zamestnancov a zároveň poskytujú vysokú úroveň výkonu, čo používateľom umožňuje urobiť viac práce v kancelárii aj na cestách. Štvrtá generácia ThinkPad P14s i a druhá generácia ThinkPad P16s i potešia profesionálov, pedagógov a študentov, ktorí hľadajú ideálnu kombináciu výkonu za prijateľnú cenu bez toho, aby ohrozili bezpečnosť a odolnosť svojich zariadení. Pracovná stanica ThinkPad P16v i je navrhnutá tak, aby vyplnila medzeru medzi základnými a špičkovými pracovnými stanicami. Je vytvorená pre tvorcov, ktorí vyžadujú vyšší výkon na jednoduché zvládnutie náročnej práce a multitaskingu. Tato pracovná stanica je vybavená procesormi Intel Core radu H, pokročilou grafikou a najnovšími bezpečnostnými funkciami na ochranu cenných údajov a identity používateľa na cestách. Extrémnu úroveň výkonu poskytujú mobilné pracovné stanice ThinkPad P16 2. generácie a ThinkPad P1 6. generácie, ktoré umožňujú používateľom vykonávať zložité pracovné postupy, ako je renderovanie vo vysokom rozlíšení a špičková práca s VR mimo kancelárie. ThinkPad P16 2. generácie sa zameriava na hrubý výkon a vďaka špičkovým mobilným procesorom sa približuje výkonu stolových pracovných staníc. Prináša tiež mobilné profesionálne grafické karty NVIDIA RTX a vôbec najvyššiu kapacitu pamäte -až 192 GB- aká bola kedy dostupná v mobilnej pracovnej stanici. ThinkPad P1 šiestej generácie sa zameriava na špičkový výkon v tenkom a ľahkom dizajne bez kompromisov v oblasti výkonu alebo odolnosti.

Nová definícia všestrannosti stolových pracovných staníc: Lenovo ThinkStation P3 Tower, P3 Ultra a P3 Tiny

ThinkStation P3 Tower

Nová generácia stolných pracovných staníc spoločnosti Lenovo prináša najvýkonnejšiu ponuku pracovných staníc základnej úrovne s rôznymi veľkosťami a prevedeniami šasi, ktoré možno škálovať podľa potrieb rôznych odvetví, hybridných pracovných priestorov a pracovných postupov. Používatelia v oblasti strojárstva a architektúry, financií, vyššieho vzdelávania a medicínskych aplikácií si môžu nové modely ThinkStation P3 prispôsobiť svojim potrebám.

  • ThinkStation P3 Tower: Vyskúšajte výkon a rozšíriteľnosť cenovo dostupnej pracovnej stanice typu Tower vrátane procesorov Intel Core 13. generácie a podpory grafiky až do NVIDIA RTX A5500 a zvládnite kritické úlohy so spoľahlivosťou, výkonom a rozšíriteľnosťou, ktoré sa vyžadujú v rôznych odvetviach. P3 Tower podporuje až 128 GB pamäte DDR5 a celkovo šesť úložných jednotiek a disponuje štyrmi rozširujúcimi slotmi PCIe a výkonom až 1100 W.
  • ThinkStation P3 Ultra: Vďaka výnimočnej úrovni výkonu v šasi s objemom menším ako 4 litre je táto pracovná stanica ideálna pre náročné pracovné postupy v hybridných, vzdialených alebo ťažko prístupných lokalitách. Premyslený kompaktný dizajn zahŕňa grafiku až do NVIDIA RTX A5500 a voliteľný radič BMC (baseboard management controller), ktorý bude uvedený na trh neskôr v tomto roku a umožňuje pokročilé vzdialené monitorovanie a správu systémov.
  • ThinkStation P3 Tiny: Veľkosť šasi je navrhnutá tak, aby sa do nej zmestili zariadenia Lenovo, do ktorých sa iné nezmestia. Nový P3 Tiny s objemom len 1 liter je malý, ale výkonný. Vďaka všestranným možnostiam montáže, certifikáciám ISV a grafike až NVIDIA T1000, ktorá podporuje až 6 displejov, môže ThinkStation P3 Tiny podporovať architektov, inžinierov, finančných analytikov, zdravotníckych pracovníkov a pedagógov STEM pri ich práci prakticky kdekoľvek.

Rad ThinkPad P umožňuje mobilným tvorcom užívať si slobodu

Prispôsobiteľné a viacúčelové mobilné pracovné stanice nemusia robiť kompromisy vo výkone, ako dokazuje nový rad ThinkPad P, ktorý poskytuje certifikované riešenia ISV v rôznych cenových kategóriách.

Okrem toho, spolu so zvyškom portfólia ThinkPad predstaveného začiatkom tohto roka, najnovšie mobilné pracovné stanice zvyšujú používanie recyklovaných materiálov a PCC plastov3 vo vybraných komponentoch. Táto stratégia je v súlade so zameraním spoločnosti Lenovo na podporu obehového hospodárstva a cieľom spoločnosti Lenovo integrovať recyklované materiály do všetkých svojich PC produktov do roku 2025.

  • ThinkPad P16 Gen 2: Najvýkonnejšia 16-palcová mobilná pracovná stanica od spoločnosti Lenovo je určená pre používateľov, ktorí potrebujú najvyššiu úroveň výkonu na cestách. Najnovší ThinkPad P16 2. generácie prináša až 13. generáciu procesorov Intel Core radu HX s profesionálnou grafikou až NVIDIA RTX 5000 Ada Generation pre mobilné pracovné stanice, ktoré ponúkajú prelomový výkon, rýchlosť a efektivitu. Úložisko PCIe 5. generácie ponúka skvelé možnosti ukladania dát, podpora I/O a až 192 GB pamäte DDR5 zaručuje, že ani tie najzložitejšie dátové vstupy nebudú prekážkou.
  • ThinkPad P1 Gen 6: Výkon, mobilita a ultraľahký, elegantný dizajn s hmotnosťou len 1,78 kg stelesňujú notebook ThinkPad P1, ktorý je ideálny pre tvorcov obsahu a je vybavený inovatívnymi funkciami vrátane vylepšeného systému chladenia. ThinkPad P1 je možné nakonfigurovať s novým 16-palcovým dotykovým displejom OLED s 5Mpx fotoaparátom alebo displejom s nízkym vyžarovaním škodlivého modrého svetla, ktorý znižuje namáhanie očí. Továrenská kalibrácia farieb poskytuje ostrý a jasný obraz a vynikajúcu mobilitu zvyšuje pripojenie WiFi-6E4 a voliteľné pripojenie 4G LTE na zachovanie konektivity na vzdialenejších miestach. Vysoký grafický výkon zabezpečujú grafické karty až do NVIDIA RTX 5000 Ada Generation pre mobilné pracovné stanice alebo NVIDIA GeForce RTX 4090.
  • ThinkPad P16v i Gen 1: Je navrhnutý tak, aby znížil rozdiel v hodnote medzi základnými a špičkovými pracovnými stanicami. Nový P16v zvláda veľké a zložité pracovné zaťaženie vďaka procesorom Intel Core H-série 13. generácie, grafickým kartám až NVIDIA RTX 2000 Ada Generation pre mobilné pracovné stanice a dvom tepelným výstupom, ktoré zlepšujú chladenie a umožňujú používateľom naplno využívať náročné a multitaskingové aplikácie.
  • ThinkPad P14s i Gen 4 a P16s i Gen 2: Tieto 14-palcové a 16-palcové mobilné pracovné stanice Lenovo s najdlhšou výdržou batérie5, sú navrhnuté na vysokú produktivitu a spoluprácu vo vzdialených a hybridných pracovných prostrediach s viacerými možnosťami zobrazenia vrátane displejov OLED a displejov s nízkou úrovňou vyžarovania škodlivého modrého svetla, voliteľnou 5MP kamerou a grafikou až do NVIDIA RTX A500 pre mobilné pracovné stanice.

Spoločnosť Lenovo prináša aj komplexné portfólio služieb na podporu a ochranu vašich investícií do pracovných staníc. Novo predstavené pracovné stanice môžu byť k dispozícii ako súčasť Lenovo TruScale Device as a Service (DaaS), ponúka podnikom širokú škálu riešení digitálneho pracoviska, flexibilné možnosti platieb a možnosť ľahko rozširovať IT vybavenie podľa toho, ako sa vyvíjajú ich obchodné potreby. Rozšírenia a predĺženie záruky až na päť rokov poskytujú služby za pevnú cenu, ktoré chránia cenné investície. Na ďalšie zvýšenie produktivity a zlepšenie používateľského komfortu zamestnancov môžu podniky nasadiť Lenovo Premier Support Plus. Tento komplexný balík služieb podpory ponúka ľudsky orientovaný prístup k podpore IT, ktorý používateľom umožňuje bezproblémové používanie a priamy prístup k najlepším technikom spoločnosti Lenovo.

“Pracovné stanice ThinkStation a ThinkPad podporujú zamestnancov v širokej škále odvetví, ako je výskum, dizajn, inžinierstvo, financie, médiá, zábava, zdravotníctvo a vzdelávanie.,“ hovorí Rob Herman, viceprezident a generálny manažér segmentu Worldwide Workstation a Client AI Business v spoločnosti Lenovo. “Naše najnovšie pracovné stanice dokazujú naše odhodlanie presadzovať inovácie zamerané na používateľa, ktoré našim zákazníkom umožňujú dosahovať ich pracovné ciele a pozitívne dlhodobo ovplyvňovať ich príslušné odvetvia..

Nové pracovné stanice budú k dispozícii od mája 20236. Viac informácií o portfóliu pracovných staníc spoločnosti Lenovo nájdete na stránke www.lenovo.com/thinkstations

O spoločnosti Lenovo

Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) je globálna technologická spoločnosť s hodnotou 70 miliárd dolárov, ktorá sa nachádza na 171. mieste rebríčka Fortune Global 500, zamestnáva 82 000 ľudí po celom svete a každý deň poskytuje služby miliónom zákazníkov na 180 trhoch. Spoločnosť Lenovo, ktorá sa zameriava na odvážnu víziu poskytovať inteligentnejšie technológie pre všetkých, stavia na svojom úspechu ako najväčšia počítačová spoločnosť na svete a ďalej expanduje do kľúčových oblastí rastu vrátane serverov, úložísk, mobilných zariadení, riešení a služieb. Táto transformácia spolu s inováciami spoločnosti Lenovo, ktoré menia svet, vytvára inkluzívnejšiu, dôveryhodnejšiu a udržateľnejšiu digitálnu spoločnosť pre každého a všade. Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte stránku https://www.lenovo.com a prečítajte si najnovšie správy prostredníctvom StoryHub.

1 Úplný prehľad certifikácií ISV nájdete na stránke https://thinkworkstations.com/

2 Vybrané verzie Ubuntu Linuxu sú k dispozícii prostredníctvom predinštalácie; ďalšie možnosti sú Red Hat Enterprise Linux (certifikovaný); Fedora Linux. Dostupnosť operačného systému sa líši podľa modelu.

3 Podrobnosti o recyklovaných materiáloch a PCC plastoch nájdete v príslušnom technickom liste a na stránke psref.lenovo.com, keď budú produkty k dispozícii.

4 Vyžaduje samostatne zakúpený Wi-Fi router a plán, ktorý sa môže líšiť v závislosti od lokality. Uplatňujú sa ďalšie podmienky a/alebo poplatky. Rýchlosť pripojenia sa môže líšiť v závislosti od miesta, prostredia, podmienok siete a ďalších faktorov.

5 Skutočná výdrž batérie sa bude líšiť a závisí od mnohých faktorov, ako je konfigurácia a používanie produktu, používanie softvéru, bezdrôtové funkcie, nastavenia správy napájania a jas obrazovky. Maximálna kapacita batérie sa časom a používaním znižuje.  

6 Dátumy naskladnenia a možnosti konfigurácie sa môžu líšiť v závislosti od geografickej polohy a vybrané produkty môžu byť dostupné len na vybraných trhoch. Všetky ponuky závisia od dostupnosti. Spoločnosť Lenovo si vyhradzuje právo kedykoľvek bez predchádzajúceho upozornenia zmeniť ponuku, funkcie a špecifikácie produktov.

LENOVO, THINKPAD a THINKSTATION sú ochranné známky spoločnosti Lenovo. Intel a Intel Core sú ochranné známky spoločnosti Intel Corporation alebo jej dcérskych spoločností v USA a/alebo iných krajinách. NVIDIA, GeForce a RTX sú ochranné známky spoločnosti NVIDIA Corporation Inc. Wi-Fi je ochranná známka spoločnosti Wi-Fi Alliance. Linux je registrovaná ochranná známka Linusa Torvaldsa v USA a iných krajinách. Ubuntu je registrovaná ochranná známka spoločnosti Canonical Ltd. Red Hat, Red Hat Enterprise Linux a Fedora sú ochranné známky spoločnosti Red Hat Inc. registrované v USA a ďalších krajinách. Všetky ostatné ochranné známky sú majetkom príslušných vlastníkov. ©2023, Lenovo Group Limited.

Zobrazit Galériu

Lenovo

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať