SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

NewsGPT: Prvý spravodajský kanál na svete generovaný iba umelou inteligenciou

Technológie
0

Začiatkom marca bol spustený prvý spravodajský kanál na svete s názvom NewsGPT, ktorého obsah generuje iba umelá inteligencia. Podľa Alana Levyho, generálneho riaditeľa NewsGPT, ide o zmenu paradigmy v celom spravodajskom svete. Problémom spravodajských kanálov je neraz zaujatosť a subjektívnosť. Alan Levy tvrdí, že ich AI poskytuje iba správy založené na faktoch a to čitateľom na celom svete.

NewsGPT je poháňaný algoritmami strojového učenia a technológiou spracovania prirodzeného jazyka a dokáže skenovať relevantné spravodajské zdroje z celého sveta v reálnom čase. Tieto údaje potom používa na vytváranie správ, ktoré sú presné, aktuálne a nezaujaté. Algoritmy umelej inteligencie NewsGPT sú schopné analyzovať a interpretovať údaje zo širokého spektra zdrojov vrátane sociálnych sietí, spravodajských webov a vládnych agentúr.

Predplatné NEXTECH 2021

To umožňuje kanálu poskytovať záujemcom najnovšie správy a informácie o širokej škále tém – od politiky a ekonomiky až po vedu a techniku. Podľa spoločnosti správy na NewsGPT na rozdiel od iných spravodajských kanálov nie sú ovplyvnené inzerentmi, politickou príslušnosťou alebo osobnými názormi. Jej jediným cieľom je poskytovať divákom presné a spoľahlivé správy 24 hodín denne a 7 dní v týždni.NewsGPT je k dispozícii zadarmo na newsGPT.ai.

Zdroj: uk.finance.yahoo.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať