SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Nová verzia Samsung Galaxy S22 by mohla mať namiesto Androidu iný operačný systém

1

Samsung čoskoro predstaví sériu Galaxy S22, ktorá prinesie dva rôzne zážitky. Jeden z modelov bude podobný Note pričom Samsung zvažuje výmenu Androidu za nový operačný systém. Nebude to však vlastný OS, Samsung údajne využije aktualizáciu Fuchsia, na ktorej Google pracuje už niekoľko rokov. O Fuchsii sa diskutuje už dlhšie. Google v roku 2019 konečne potvrdil existenciu svojho univerzálneho operačného systému. Bude to základný operačný systém, ktorý bude Google používať na rôznych zariadeniach s displejmi alebo bez nich.

Patria sem aj telefóny s Androidom, ako sú smartfóny Samsung Galaxy. Fuchsia môže bežať na nositeľných zariadeniach, inteligentných domácich zariadeniach, smartfónoch, tabletoch a notebookoch. Po rokoch testovania Google inovoval inteligentné displeje Nest Hub prvej generácie na Fuchsiu. A inovácia prebehla počas testovania tak dobre, že sa firma rozhodla potichu presunúť všetky svoje zariadenia Nest Hub na Fuchsiu. Táto zmena nastane bez toho, aby si používatelia Nest Hub všimli nejaké rozdiely.

To znamená, že používateľská skúsenosť sa nemení. Fuchsia má rovnaké používateľské rozhranie, ale je založená na inom jadre. Koncoví používatelia teda nezbadajú rozdiel medzi Androidom a Fuchsiou. Okrem toho, že používateľské rozhranie bude vyzerať podobne, Android aj Fuchsia budú spúšťať rovnaké androidové aplikácie. Napokon Google možno ani nebude chcieť zmeniť názov Androidu na Fuchsiu.

Zvesti uniknuté v polovici mája hovorili, že Samsung môže prijať Fuchsiu, ale nevedno kedy. Únik z polovice decembra naznačuje, že bude trvať niekoľko rokov, kým Samsung zavedie Fuchsiu na telefóny Galaxy. Fuchsia by (aspoň teoreticky) umožnila Googlu vydávať bezproblémové aktualizácie softvéru, ako to robí Apple na iPhone a iPad. No ak Google dokáže nasadiť aktualizácie softvéru tak ľahko ako Apple, potom by to mohli využiť všetci jeho partneri.

SWAN_TITULKA_0722

Aktualizácie Androidu budú rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. Samsung sa zaviazal dodávať tri roky aktualizácie systému Android pre množstvo zariadení s Androidom, nielen pre vlajkové lode Galaxy S, Note a Fold. Ak bude Fuchsia fungovať tak, ako sa hovorí, aktualizácie softvéru by boli rýchlejšie. A práve taký upgrade bude chcieť Samsung poskytnúť zákazníkom Galaxy. Navyše spoločnosť stavila vo veľkom na skladacie zariadenia. A Fuchsia by mala ponúkať podporu pre akékoľvek zariadenie bez ohľadu na jeho vyhotovenie.

Zdroj: bgr.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Zaujimave reakcia na: Nová verzia Samsung Galaxy S22 by mohla mať namiesto Androidu iný operačný systém

27.12.2021 13:12
zbavit sa klonov linuxu by ma potesilo. Je to ale beh na dlhe trate, a pokial by to niekto zvladol, tak Google.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať