ESET_122021 ESET_122021 ESET_122021 ESET_122021

Nové informácie o Apple iPhone 8 a Samsung Galaxy Note 8. Niektoré potešia, niektoré sklamú.

0

Blíži sa čas, keď najväčší výrobcovia smartfónov Apple a Samsung predstavia svoje nové vlajkové modely. Obaja pritom musia zapôsobiť. Apple pri príležitosti 10. výročia uvedenia prvého iPhonu musí priniesť naozaj niečo nové. Samsung zasa potrebuje zmyť stopy po problémoch s Galaxy Note 7. O oboch novinkách sa objavilo už veľa zvestí, únikov a dohadov. Pokúsime sa zhrnúť správy z posledného obdobia.

iPhone 8

Najnovšia správa, ktorú priniesol web Apple Insider, hovorí, že fotoaparáty vpredu i vzadu budú zaznamenávať 4K videá pri rýchlosti 60 fps. Na doterajších modeloch iPhonu predné fotoaparáty zhotovovali fotografie a videá v nižšom rozlíšení ako tie zadné. Ak vás zaujíma, aký je rozdiel medzi 30 a 60 fps, uvádzame, že pri druhej hodnote sú videozáznamy podstatne hladšie, no zvyčajne zaberú oveľa viac pamäte. V súčasnosti nie je na trhu smartfón, ktorý zachytáva 4K videá pri 60 fps.

Podľa webu TechRadar a iných zdrojov sa zdá, že Apple už nebude mať čítačku odtlačkov prstov pod obrazovkou. Analytik spoločnosti KGI Securities Ming-Chi Kuo, jeden z najdôveryhodnejších zdrojov, tvrdí, že Apple jednoducho nemal dostatok času na zdokonalenie technológie. Ďalšie zdroje naznačujú, že iPhone môže celkom prísť o čítačku odtlačkov prstov a spoliehať sa len na rozpoznávanie tváre.

Samsung Galaxy Note 8

Juhokórejský výrobca mal takisto problémy pri zdokonalení čítačky odtlačkov prstov pod obrazovkou. Na začiatku roka sa hovorilo, že táto technológia bude zahrnutá v Samsung Galaxy S8, no nestalo sa tak. Predpokladalo sa, že ju prinesie až nadchádzajúci Galaxy Note 8, no ako naznačuje Forbes, možno sa nedočkáme ani tentoraz: „Minulý týždeň prišiel šok: pravdepodobne najveľkolepejšia črta Galaxy Note 8 sa nedostala do konečného návrhu. Potvrdili to dva nové úniky.“

Článok dodáva, že Samsung len zväčšil vzdialenosť čítačky odtlačkov prstov od zadného fotoaparátu. Jej umiestnenie na zadnej strane zariadenia je problematické, používatelia tvrdia, že pri pokuse o odomknutie zariadenia si umažú fotoaparát. 

Možno nový duálny fotoaparát vyrieši absenciu čítačky odtlačkov prstov pod obrazovkou. Podľa Android Headlines bude Note 8 obsahovať dosiaľ najlepší smartfónový fotoaparát. Mal by mať funkciu SmartZoom, čo je schopnosť snímať zábery pri 3× optickom zoome, ešte zlepšenom softvérom, ktorý zväčší obraz pri zachovaní farieb a detailov.

Pokiaľ ide o dátum uvedenia oboch zariadení na trh, nič nie je isté. Samsung Galaxy Note 8 má byť predstavený 23. augusta na tlačovom podujatí spoločnosti. K dispozícii bude pravdepodobne v septembri. Uvedenie iPhonu 8 bude zrejme odložené až na štvrtý štvrťrok 2017 v dôsledku oneskorenia výroby a obmedzených dodávok.

Zdroj: Inquisitr

Redakcia

Všetky autorove články
iPhone 8 Galaxy Note 8

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať