SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Novinky, ktoré Huawei plánoval predstaviť na zrušenom mobilnom kongrese v Barcelone

0

Huawei mal počas podujatia MWC (Mobile World Congress) v Barcelone naplánované separátne podujatie na ktorom chcel predstaviť druhú generáciu skladacieho smartfónu, 5G produkty a stratégiu pre život s umelou inteligenciou. Kvôli ochrane a prevencii pred koronavírusom však bol MWC zrušený a Huawei predstavil svoje novinky prostredníctvom livestreamu. 

Pre mnohých najzaujímavejšou prezentovanou novinkou bol skladateľný smartfón Huawei Mate Xs s flexibilným displejom, ktorý využíva nové materiály a je osadený inovovaným systémom ohybu marketingovo označovaným Falcon Wing. Novinka je vybavená  čipsetom Kirin 990 5G. Systém fotoaparátov Leica SuperSensing Quad Camera pozostáva zo 40 Mpix hlavného senzora, širokouhlého objektívu s rozlíšením 16 Mpix, 8 Mpix fotoaparátu a 3D-hĺbkového snímania. Systém využíva výhody sklápateľného tela, takže fotoaparát plní aj úlohu selfie kamery.

Mate Xs beží na EMUI 10.0.1 a podporuje aplikácie s viacerými oknami, ktoré zjednodušia prácu so smartfónom a spravia ju viac intuitívnou. Aby sa rozšírila škála aplikácií, ktoré využívajú celý potenciál skladateľného smartfónu, spoločnosť Huawei spolupracuje s globálnymi vývojármi na neustálom rozvoji ekosystému.

Konfigurácia s 8 GB RAM a 512 GB úložného priestoru bez Google služieb bude v predaji aj na Slovensku za 2499 eur. 

Nový tablet Huawei MatePad Pro 5G je nová vlajková loď Huawei medzi 5G tabletmi. Je navrhnutý pre maximálnu synergiu s mobilnými telefónmi Huawei, nositeľnou technikou a ďalšími zariadeniami. Jeho hlavnou devízou je možnosť zdieľať obraz na viacerých obrazovkách.

MatePad Pro 5G je vybavený HD displejom s uhlopriečkou 10,8 palca a podporou farebnej škály DCI-P3. Vďaka ultratenkým rámom má najvyšší pomer obrazovky k telu na svete - až 90 percent. Huawei MatePad Pro 5G je možné spárovať s Huawei M-Pencil, ktorý podporuje 4 096 úrovní citlivých na tlak, vďaka čomu prináša pocitu z písania ako so skutočným perom.

Spoločnosť Huawei počas podujatia predstavila aj najnovšie modely notebookov série Huawei MateBook. Vlajkový model Huawei MateBook X Pro je poháňaný procesormi Intel Core 10. generácie. Najnovší prémiový prenosný počítač si zachováva dizajn FullView Display a dosahuje pomer obrazovky k telu 91 percent. V konfigurácii s procesorom i7, 16 GB RAM a 1TB SSD bude Matebook X Pro stáť 1 999 eur. V konfigurácii  i5, 16 GB RAM a 256 GB SSD bude cena 1499 eur. 

Nová séria MateBook D bude zameraná na mladších spotrebiteľov a predstavuje porciu inovácii v štýlovom tenkom dizajne. 

Aplikačný obchod Huawei AppGallery. Ako reakciu na obmedzenie prístupu k niektorým službám Google, vrátane aplikačného obchodu Google Play sa čínsky výrobca, ktorý bol dosiaľ primárne zaškatuľkovaný ako výrobca hardvéru intenzívne pustil do vývoja vlastných aplikácií a bude masívne podporovať aj vývojárov tretích strán. Huawei App Galery už má za sebou niekoľkoročnú úspešnú existenciu, no doteraz nebol vnímaný ako hlavný zdroj odkiaľ si majitelia smartfónov sťahovali aplikácie. U nových modelov však zrejme bude. Vďaka deväťročnej histórii zoskupovania a vývoja aplikácií je AppGallery jedným z troch najlepších svetových obchodov s aplikáciami. Richard Yu o plánoch do budúcnosti Huawei AppGallery poznamenal: „Budeme pokračovať v rozširovaní nášho ekosystému AppGallery s nádejou, že nielen vytvoríme bezpečnú a spoľahlivú platformu, ale tiež poskytneme spotrebiteľom väčší výber.“

Pod názvom HMS Core je k dispozícii súbor nástrojov pre vývojárov aplikácií v ekosystéme Huawei Mobile Services Vďaka nemu môžu partneri plne integrovať všetky možnosti hardvéru a softvéru zariadení Huawei. Vďaka týmto nástrojom môžu vývojári rýchlo implementovať funkcie Huawei, ako sú HiAI či funkcie fotoaparátu.

Huawei bude aj naďalej skúmať možnosti využitia umelej inteligencie a investovať do vývoja hardvéru vrátane čipov, 5G technológií, mobilnej umelej inteligencie, operačných systémov, fotoaparátov a audiovizuálnych riešení. Podobne ako iní poprední dodávatelia mobilných zariadení aj Huawei buduje svoj ekosystém. Jeho základom sú technológie Huawei Share a Huawei HiLink, ktoré prepájajú všetky zariadenia a umožňujú jednoducho zdieľať informácie medzi nimi

Sieťové komponenty, ako sú Wi-Fi routery, CPE a komunikačné moduly, zohrávajú rozhodujúcu úlohu pri spájaní ekosystému Huawei. Huawei sa taktiež intenzívne venoval definovaniu a formulácii štandardu Wi-Fi 6. Nová séria Huawei Wi-Fi AX3 je vybavená čipovou sadou Gigahome 650, ktorá jej umožňuje podporovať dvojpásmovú duálnu súbežnú (DBDC) prevádzku pri rýchlostiach do 3000 Mbps. Ak sa routery Wi-Fi AX3 používajú spolu so zariadením Huawei, ktoré tiež podporuje sieť Wi-Fi 6+, môžu poskytovať lepšie pokrytie signálom a prekročiť rýchlosť routerov Wi-Fi 6. Spoločnosť uviedla na trh aj Huawei 5G CPE Pro 2, ktorý je o 30 percent kompaktnejší ako jeho predchodca. K pozoruhodným vylepšeniam patrí podpora až 11 pásiem 5G a exkluzívna technológia Huawei Super Uplink, ktorá výrazne zvyšuje rýchlosť a latenciu nahrávania.

Rok 2019 bol pre Huawei nekonvenčným rokom. Spoločnosť zostáva medzi spotrebiteľmi dôveryhodnou značkou, o čom svedčia jej úspechy v roku 2019, keď ročný príjem stúpol o 30 percent na 67 miliárd dolárov. Huawei v priebehu minulého roka dodal 240 miliónov smartfónov, čím si zaistil pozíciu druhého najväčšieho výrobcu mobilných telefónov na svete. 

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Huawei Huawei Mate Xs Huawei MateBook X Pro

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať