SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Nový Google Bard vďaka 7 vylepšeniam prekonáva aj ChatGPT

Výskum a vývoj
2

Umelá inteligencia Google Bard má teraz niekoľko nových schopností vrátane tvorby umenia a možnosti exportu. Spoločnosť predstavila novinky na výročnej vývojárskej konferencii Google I/O 2023. Navyše je teraz Bard k dispozícii pre každého. Vďaka niekoľkým významným aktualizáciám sa Bard vyrovná ChatGPT a Bing AI Chat a v niektorých prípadoch ich aj prekoná. Tu sú najväčšie z mnohých veľkých aktualizácií, ktoré čoskoro pribudnú do chatbota.

1.       Dokáže vytvárať obrázky

Pravdepodobne najzaujímavejšia nová zmena je pridanie tvorby obrázkov prostredníctvom novej integrácie Barda s Adobe Firefly. Bard umožní používateľom generovať obrázky na spôsob najlepších generátorov AI umenia, ako sú Midjourney alebo Dall-E, bez toho, aby museli opustiť čet. Stačí zadať podnet zodpovedajúci požadovanému obrázku a Bard vygeneruje na základe vášho opisu viacero obrázkov, ktoré môžete upraviť a prepracovať.

2.       Vyhľadávanie pomocou obrázkov

Bard umožňuje nielen vytvárať umenie, ale aj používať obrázky na vyhľadávanie. Dokáže napríklad prijať obrázky, ktoré nahráte, a poskytnúť ich opis a odpovedať na dopyty pomocou obrázkov vybratých z webu. Môžete sa napríklad Barda spýtať na pamiatky, ktoré musíte vidieť v Paríži, a dostanete odpovede, ktoré okrem bežného textu obsahujú aj obrázky. Získate fotografie pamiatok a destinácií, aby ste si mohli lepšie predstaviť, čo chcete navštíviť.

Navyše Bard to dokáže aj opačne. Môžete využiť službu Google Lens a nahrať pre chatbota obrázky, na ktoré vám odpovie textom. Na podujatí bola ako príklad použitá fotografia dvoch psov, pričom bol chatbot požiadaný, aby k fotografii vymyslel zábavné titulky. Bard sa teda môže „pozrieť“ na obrázok a vymyslieť textové odpovede, ktoré zodpovedajú potrebám používateľov.

3.       Programovací génius

Pokiaľ ide o logické uvažovanie a programovacie schopnosti, doteraz viedla umelá inteligencia Bing od Microsoftu, nové funkcie Barda však môžu spôsobiť, že v tomto smere predbehne svojho konkurenta. Umelá inteligencia od Googlu teraz dokáže vytvárať funkcie vo viac ako 20 programovacích jazykoch a pridávať komentáre, aby bolo možné vysvetliť kód spolupracovníkom bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzajú.

Navyše Bard uvedie aj to, odkiaľ kód pochádza, napríklad pridá odkaz na Github, aby ste sa mohli prekliknúť na originálny zdroj kódu. Dokonca vám môže pomôcť zlepšiť váš kód, napríklad poskytnúť personalizované hodnotenie kódu, čo je funkcia, ktorá by mohla byť skvelá pre študentov.

4.       Nové možnosti exportu

AI komunita už dlhšie volala po poriadnej funkcii exportu. Zatiaľ čo pri ChatGPT musíte všetko skopírovať a prilepiť na samostatné miesto, Bard bude mať teraz špeciálne tlačidlo Export, ktoré presunie jeho odpovede do služby Gmail alebo Google Docs. To znamená, že teraz môžete dlhé odpovede vytvorené Bardom bezproblémovo exportovať priamo do Dokumentov Google. Navyše ak pracujete v kolektíve, môžete odpovede naliať priamo do e-mailu a zachovať tak plynulý pracovný tok.

5.       Nové možnosti mapy

Bard po novom môže spolupracovať s aplikáciou Google Maps a zobrazovať používateľom miesta, reštaurácie a zaujímavosti na mape, aby si mohli vizualizovať, kde sa dané miesta nachádzajú. Ak napríklad chcete niekomu ukázať, kde sa nachádza Louvre, a chcete získať presný prehľad o umiestnení, môžete teraz požiadať Bard, aby „to ukázal na mape“. Tým sa plánovanie s Bardom dostáva na úplne novú úroveň, čo opäť posúva chatbota pred ostatných konkurentov. Keď to skombinujete so spomínanou integráciou obrázkov, môžete si v rámci jedného četu naplánovať celý výlet – od výberu reštaurácie až po nájdenie cesty a zistenie polohy hotela.

6.       Už žiadny zoznam čakateľov

Bard je teraz dostupný pre všetkých. Každý si ho môže vyskúšať jednoducho tak, že pôjde na stránku https://bard.google.com/. Je k dispozícii vo viac ako 180 krajinách a územiach a ďalšie krajiny sa postupne pridajú.

7.       Tmavý režim

Google Bard bude teraz môcť pracovať v tmavom režime. Je to oveľa príjemnejšie pre oči a zbaví vás námahy, keď celý deň sedíte za stolom a pozeráte na obrazovku.

Zdroj: techradar.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

tadalafil uk over the counter reakcia na: Nový Google Bard vďaka 7 vylepšeniam prekonáva aj ChatGPT

19.2.2024 13:02
Hyponatremia or hypernatremia <a href="http://acialis.buzz">cialis on sale in usa</a>
Reagovať

best place to get cialis online reakcia na: Nový Google Bard vďaka 7 vylepšeniam prekonáva aj ChatGPT

8.2.2024 09:02
Yoshimura, T <a href="http://acialis.mom">cialis 20mg</a> If you cannot identify the appropriate FDA staff, call the appropriate number listed on the title page of this guidance
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať