SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Nový mozgový implantát umožní používať počítač iba myšlienkami

0

Výskumníci zo spoločnosti Precision Neuroscience vyvinuli miniatúrny mozgový implantát tenší ako ľudský vlas, ktorý umožňuje ľuďom ovládať počítače mysľou. Čip funguje na podobných princípoch ako ten od spoločnosti Neuralink Elona Muska, hoci čip Precision sa umiestňuje na mozog, a nie do tkaniva. Vyrezaním tenučkej štrbiny v ľudskej lebke a zasunutím čipu dovnútra, až kým sa neusadí na ľudskom mozgu, sa proces implantácie stal menej invazívnym. Možno to znie trochu ako zo sci-fi, ale hlavným cieľom tohto vynálezu je umožniť ľuďom, ktorí trpia ochrnutím, používať počítače na komunikáciu.

Je to spôsob, ako získať prístup k moderným technológiám bez klávesnice a myši, a hoci je určený na pomoc ľuďom, ktorí nemôžu fyzicky používať počítače, mohol by ho využiť každý, kto by si ho nechal implantovať. Mozgový implantát sa nazýva Layer 7 Cortical Interface (Kortikálne rozhranie 7. vrstvy) a je tak pomenovaný preto, lebo mozgovú kôru človeka tvorí šesť bunkových vrstiev a technologická spoločnosť predpokladá, že jej čip bude v podstate fungovať ako ďalšia vrstva.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Umožňuje človeku ovládať digitálne zariadenia pomocou nervových signálov, pohybovať kurzorom po obrazovke alebo písať bez klávesnice. To znamená, že niekto by mohol v podstate naplno využívať internet, aj keď predtým nebol schopný pracovať s počítačom. Implantát by sa mohol použiť na to, aby sa ľudia pripojili na sociálne siete a četovali s celým svetom. Čip je odstrániteľný, takže sa ho môžete buď zbaviť, alebo si neskôr zaobstarať novšiu verziu. Spoločnosť Precision sa snaží získať povolenie na začatie testovania na ľuďoch v priebehu niekoľkých mesiacov.

Zdroj: unilad.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať