SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Šéf Aceru ostro kritizuje Microsoft. Prekáža mu Surface.

0

JT-Wang-Acer.jpg Ako sa dalo očakávať, tablet Microsoftu Surface, ktorý bol predstavený v júni a na trh by sa mal dostať v októbri, vyvolal nevôľu na strane výrobcov ďalších tabletov s Windows. Surface by sa totiž stal konkurenciou pre ich produkty. Doteraz najostrejšia kritika a z najvyšších miest zaznela od šéfa Aceru. J. T. Wang v rozhovore pre Financial Times uviedol, že nový tablet bude priamo konkurovať ich Iconii či tabletom HP TouchPad. Tento krok by mohol mať nepriaznivý dosah na celý ekosystém a môže vyvolať negatívnu reakciu. Preto Wang upozorňuje Microsoft, aby si tento krok radšej „dvakrát rozmyslel".

Táto kritika narúša priam symbiotický vzťah, v ktorom Microsoft a výrobcovia počítačov nažívali v posledných dvoch desaťročiach. Naštrbil ho však rozmach tabletov a smartfónov, predovšetkým úspech iPhonu a iPadu od Applu. Navyše Microsoft minulý mesiac ohlásil historicky prvú kvartálnu stratu a Surface je jeden z nástrojov, ktoré by mali túto stratu dohnať.

Ako povedal Campbell Kan, prezident divízie predaja osobných počítačov Aceru, vo vedení spoločnosti sa diskutuje o tom, ako reagovať na Surface a ďalšie problémy, ktoré by mohli nastať, ak Microsoft rozšíri svoju pôsobnosť do oblasti hardvéru. „Čo máme urobiť, ak sa Microsoft chystá vstúpiť do hardvérového biznisu? Máme sa stále spoliehať na Microsoft alebo hľadať iné alternatívy?"

Rázna odveta by však nemusela byť najlepším riešením, pretože výrobcovia počítačov si práve od nového operačného systému Microsoftu sľubujú oživenie ochabujúceho záujmu o tradičné PC a notebooky. Sám Wang sa pochvalne vyjadril o novom Windows 8, ktorý spája ovládanie klasickou klávesnicou a prostredníctvom dotykového displeja. „Klávesnica je stále nevyhnutná, ale dotykové ovládanie sa stáva módnou a potrebnou funkciou. Windows 8 kombinuje klávesnicu a dotyk. Ak nemáte dotyk, patríte do starožitností."

Zdroj: ft.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať