SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement

Open source prehrávač SWF vo Firefoxe sľubuje alternatívu k problematickému Flash Playeru

0

swf.jpg V novembri 2012 oznámila Mozilla projekt Shumway, ktorého cieľom bolo vytvoriť „natívnu webovú implementáciu runtime formátu SWF". Ide vlastne o implementáciu Flashu v JavaScripte. V súčasnosti dosiahol Shumway významný medzník - implementácia bola aktivovaná v „nightly" vývojových verziách Firefoxu. To naznačuje, že sa blíži jej zaradenie do prehliadača.

Shumway bol nejaký čas dostupný ako plug-in a vcelku dobre zvládal súbory SWF. No len málo bežných používateľov vedelo o jeho existencii. Po začlenení do Firefox nightlies sa mu dostane väčšej publicity. V tejto chvíli umožňuje prehrávať len určité videá hostované na Amazon.com, ale vývojári majú úmysel rozšíriť zoznam lokalít, z ktorých bude Shumway prehrávať súbory SWF. Môže sa to zísť napríklad v prípade, že si chceme pozrieť Flash obsah, ale nemáme nainštalovaný Adobe Flash Player.

Zatiaľ Shumway funguje iba v systéme Vista a novších verziách Windows a v OS X. Prisľúbené je však rozšírenie podpory. Keď sa dostane do úplnej verzie Firefoxu, bude to znamenať, že 15,1 % webového surfovania (podľa údajov W3Counter o podiele na trhu) sa zaobíde bez problematického Flashu.

Zdroj: theregister.co.uk

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať