CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

PC REVUE plus 5/2016

0

ČLÁNKY:

IT Pro: Nasadenie technológií IAM

Pri riešení projektov z oblasti správy identít a prístupov (Identity and Access Management, IAM) zvyčajne treba nasadiť viaceré technológie – správu identít (provisioning), riadenie prístupov (access management) aj adresárovú službu, ktorá je na riadenie prístupov nevyhnutná. Môžete byť v pokušení implementovať všetky technológie naraz, to je však veľmi nepraktické. V článku vysvetlíme, ako sa s tým popasovať.

IT Pro: Kde sa končí transparentnosť a začína bezpečnosť?

Firmy, ktoré sa rozhodnú, že ochrana dát je pre ne aktuálna záležitosť, často stoja pred otázkou: Ako zabezpečiť dáta, ale nezmeniť tým firemnú kultúru? Nesprávna implementácia bezpečnostných opatrení môže skutočne viesť k zníženiu spokojnosti a komfortu zamestnancov. Na druhej strane správny prístup môže viesť k presnému opaku.

Seriál: Programujeme pre Android 20 / AsyncTask, Handler, HandlerThread

V tejto časti seriálu sa vraciame k opisu tried súvisiacich s vykonávaním úloh (tasks) v samostatných vláknach (threads). Uvádzame tak rozsiahlejšiu tému, ktorej sa budeme venovať nielen v tejto časti, ale aj v budúcich pokračovaniach seriálu. V úvode konštatujeme, že vykonávanie časovo náročných úloh mimo hlavného používateľského vlákna (main UI thread) aplikácie je príznačná črta Androidu. OS týmto spôsobom rieši problém blokovania (not responding) spustených aktivít, ktorých dôvodom je zväčša vykonávanie kódu náročného na systémové prostriedky (operácie I/O, práca v sieťovom prostredí, nadväzovanie komunikácie atď.).

Seriál: Vývoj pre Windows 10  / Dynamické dlaždice

Vo Windows 8 a 8.1 boli dynamické dlaždice doslova výkladnou skriňou aplikácií a majoritným prvkom na ich spúšťanie. Windows 10 sa čiastočne vrátil k osvedčenej koncepcii desktopu, no ponuka Štart s dlaždicami zostala a s postupným nástupov zariadení s dotykovým displejom sa čoraz viac používa. Na rozdiel od iných platforiem dynamické dlaždice s výnimkou najmenšej veľkosti nie sú len statické ikony, ale dokážu v súlade s účelom príslušnej aplikácie, ktorú na domovskej obrazovke zastupujú, dynamicky zobrazovať rozmanitý informačný, prípadne ilustračný obsah, a to aj vtedy, keď aplikácia nie je spustená.  

Seriál: Vývoj pre IoT / Aplikácie pre mikrokontroléry ARM Cortex M3 a M4

V predošlom čísle sme predstavili produktovú rodinu mikrokontrolérov ARM Cortex a základné princípy architektúry radu M určeného pre nákladovo citlivé aplikácie tak vo veľkosériových produktoch, ako aj v amatérskych, hobby či študentských projektoch. Ako príklad lacnej, ale pritom výkonnej vývojovej dosky s veľmi nízkou spotrebou sme predstavili kit STM32 Discovery. Vo voľnom pokračovaní ukážeme, ako pre Cortex M3 a M4 vyvíjať aplikácie, v našom prípade bude aplikácia blikať LED diódou, teda bude využívať vstupno-výstupné porty.

Seriál: ARDUINO – programovanie mikrokontrolérov Atmel

(Ovládanie kúrenia a ohrevu vody cez internet podľa teploty)

V tomto pokračovaní si vytvoríme program, ktorý nielenže dokáže kúrenie na diaľku zapnúť a vypnúť, ale na základe merania aj udržiavať žiadanú teplotu. V podstate vytvoriť akýsi softvérový termostat. Aj teraz využijeme taký istý hardvér ako v predchádzajúcej časti, teda Arduino, ethernet shield, dva reléové spínače a senzor BMP085 (BMP180), z ktorého využijeme iba snímač teploty. Podrobný opis zapojenia vrátane obrázkov a výpisu skeče programu nájdete na internetovej stránke nášho časopisu.

 

SOFTVÉR:

Advanced CSV Converter v5.85

Nástroj na konverziu štruktúrovaných textových súborov vo formáte CSV do iných formátov.  Stiahnite tu =>>

SecureCRT v8.0

Terminálový emulátor na realizáciu zabezpečeného internetového alebo intranetového spojenia so vzdialeným systémom.  Stiahnite tu =>>

UltraEdit v23.00

Všestranný textový editor s 20-ročnou históriou.  Stiahnite tu pre Windows 32bit =>>

Stiahnite tu pre Windows 64bit =>>

ESET Smart Security

ESET Smart Security a NOD32 Antivirus už vo verzii 8 pre 32- i 64-bitovú edíciu s platnosťou do 15. 6. 2016. Pridávame aj špeciálnu skúšobnú verziu pre ESET Mobile Security 2.0.  Stiahnite tu =>>

Odstraňovanie reklamy z TV nahrávok

- Comskip  Stiahnite tu =>>
- DirMon  Stiahnite tu =>>
- MCEBuddy  Stiahnite tu =>>

Záchrana údajov z pamäťových kariet a kľúčov USB

- Disk Digger  Stiahnite tu =>>
- iSkysoft Data Recovery  Stiahnite tu =>>
- EaseUS Data Recovery Wizard  Stiahnite tu =>>

Doplnkové obrázky a výsledky testov z recenzií

Canon EOS 80D
LG G5
Sony Xperia M5
Apple iPhone SE
Huawei P9
EIZO Color Edge CS2420
Demografické zmeny určujú trendy spotrebnej elektroniky / Veľtrh IFA
Využitie hĺbky ostrosti vo fotografii
Fotografovať mobilom alebo zrkadlovkou?

 

PC REVUE plus

Pridať komentár