SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Podľa Muska bude za 15 rokov na Zemi 1 miliarda humanoidných robotov

Technológie
0

Miliardár Elon Musk na sociálnych sieťach vyjadril svoj súhlas s predpoveďou svojho kolegu technického lídra Davida Holza, zakladateľa výskumného laboratória umelej inteligencie Midjourney. Ten uviedol, že „v 40. rokoch 21. storočia by sme mali na Zemi očakávať miliardu humanoidných robotov a v 60. rokoch 21. storočia sto miliárd (väčšinou mimozemských) robotov v celej slnečnej sústave“.

Musk odpovedal: „Pravdepodobne niečo také, za predpokladu, že základy civilizácie sú stabilné.“ Tesla, jedna zo spoločností, ktoré Musk založil, vyvinula prototyp humanoidného robota, ktorý miliardár môže považovať za príspevok k tomu, že ľudstvo o dve desaťročia dosiahne túto odvážnu predpoveď. Tesla Optimus, známy aj ako Tesla Bot, bol prvýkrát ohlásený na AI Day spoločnosti v auguste 2021, keď Musk povedal, že spoločnosť plánuje postaviť prototyp do nasledujúceho roka.

Na podujatí v októbri 2022 sa Musk vyjadril, že dúfa, že nakoniec vyrobí milióny robotov Optimus, ktorých cena by bola odhadovaná na 20 000 dolárov za kus. Vtedy Optimus predviedol len jednoduchšie úlohy, no Musk povedal, že dúfa, že prinesie robota na trh o tri až päť rokov, a keď bude hotový, bude „extrémne schopný“.

Zdroj: foxbusiness.com.

 

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať