ACER_05 ACER_05 ACER_05 Advertisement

Prehľad bezplatných navigácií pre Android (1/2)

0

navigacie_18.jpg Leto je čas dovoleniek a práve v tomto období majú mnohí z nás dôvod využívať navigácie GPS. Inteligentné telefóny alebo tablety sú mocní spoločníci a v kombinácii s vhodnou aplikáciou vám dokážu nahradiť aj samostatné zariadenie. V ponuke obchodov s aplikáciami nájdete platené prémiové služby, ale aj bezplatné navigácie. V prvej časti článku vám predstavíme navigácie pre operačný systém Android, v druhej časti sa zameriame na riešenia, ktoré sú dostupné aj pre iOS.

MapFactor Navigator

Z hľadiska pomeru cena/výkon pravdepodobne najlepšia aplikácia z kategórie bezplatných riešení, ale dostupná je iba pre zariadenia s operačným systémom Android. Bez ohľadu na to MapFactor Navigator ponúka bezplatné mapy takmer celého sveta, využíva databázu OpenStreetMaps. Hlavná výhoda tejto aplikácie je v tom, že ponúka hlasovú navigáciu, 3D mapy a kompletnú podporu off-line režimu. Aplikácia vás teda dokáže navigovať a vypočítať trasu do cieľovej destinácie aj bez pripojenia do internetu. Internet však využijete, pokiaľ konkrétnu adresu nepoznáte - databáza POI bodov je pomerne chudobná, v tomto smere však navigácia ponúka výborne integrované prepojenie s Googlom, vyžadujúce internetové pripojenie. No ak poznáte adresy, nestratíte sa ani bez internetu.

Android - play.google.com

Google Maps

Služba Google Maps síce nepodporuje hlasovú navigáciu vo všetkých lokalitách, aspoň pomocou základných záchytných bodov vás však dokáže navigovať. V prípade aktualizácie androidovej verzie pribudli nedávno 3D mapy, tie však pre náš región ešte nie sú dostupné. Druhá novinka androidovej verzie sú off-line mapy, ktoré môžete využívať aj u nás - nefungujú však úplne vo všetkých lokalitách. Bez ohľadu na to, či si off-line mapy stiahnete, alebo nie, služba vyžaduje pripojenie do internetu, aby dokázala vyhľadať žiadanú adresu a vypočítala ideálnu trasu. Aplikácia je súčasťou základnej inštalácie operačného systému Android a iOS - aktualizáciu na najnovšiu verziu pre Android nájdete v obchode Google Play, iOS v budúcej verzii 6.0 zruší podporu Google máp a predstaví vlastnú aplikáciu.

Android - play.google.com

Ďalšie bezplatné navigácie vám predstavíme v ďalšej časti článku.

Bezplatné trial verzie prémiových aplikácií pre Android

Z hľadiska prémiových navigácií má operačný systém Android oproti iOS výhodu - obchod Google Play poskytuje aj trial verzie týchto aplikácií.

Sygic: GPS Navigation

Sygic je prémiová aplikácia a jedna z najpopulárnejších navigácií GPS. V ponuke Google Play sa nachádza bezplatná verzia, ktorú môžete využívať po dobu 14 dní, ak potom budete chcieť službu využívať aj naďalej, musíte si zakúpiť úplnú licenciu. Doba dvoch týždňov však mnohým používateľom bohato postačuje - najmä ak navigáciu potrebujú iba na jednorazové použitie na dovolenke. Samozrejmé je úplné navigovanie v off-line režime (mapy si musíte stiahnuť vopred) a množstvo užitočných funkcií a nastavení.

Android - play.google.com

GPS NAVIGATION BE-ON-ROAD

Okrem Sygicu môžete vyskúšať aj 7-dňovú trial verziu aplikácie BE-ON-ROAD. Ide o prémiovú navigáciu, ktorá ponúka podobnú funkcionalitu ako konkurenčné produkty. Špeciálne pre slovenských a českých používateľov je dostupná aj cenovo výhodná aplikácia GPS NAVIGATION BE-ON-ROAD CZSK. Tú si pred zakúpením takisto môžete otestovať počas jedného týždňa.

Android - play.google.com

ROUTE 66 Maps + Navigation

Bezplatná trial verzia umožňuje využívať prémiové funkcie počas 30 dní. Následne možno prezerať mapy a vypočítavať trasy, navigovanie, resp. hlasovú navigáciu však bez platenia už využívať nemôžete. No keďže trial verzia ponúka až jeden mesiac bezplatného používania, navigáciu odporúčame vyskúšať. Poskytuje kompletnú off-line funkcionalitu vrátane bohatej off-line databázy bodov POI, a pokiaľ si vopred stiahnete všetky potrebné mapy, prežijete na dovolenke aj bez internetu. Samozrejmé sú ďalšie prémiové funkcie a poteší aj špeciálna funkcia - navigácia pomocou augmentovanej (rozšírenej) reality.

Android - play.google.com

Druhú časť článku prinesieme v pondelok.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať