ACER_05 ACER_05 ACER_05 Advertisement

Prielom v liečbe COVID-19 môžu priniesť nanočastice

5

Výskumníci z Pritzkerovej školy molekulárneho inžinierstva na univerzite v Chicagu navrhli úplne nový spôsob liečby COVID-19: nanočastice, ktoré zachytávajú vírusy SARS-CoV-2 v tele a potom používajú vlastný imunitný systém tela na ich zničenie. Tieto „nanopasce“ (Nanotraps) priťahujú vírus napodobňovaním cieľových buniek, ktoré bežne infikuje. Keď sa vírus naviaže na nanopascu, pasca izoluje vírus od iných buniek a zameria imunitný systém na jeho zničenie.

Teoreticky by sa tieto nanopasce mohli použiť aj na varianty vírusu. Vedci vyskúšali bezpečnosť systému na modeli myši a nezistili žiadnu toxicitu. Potom testovali nanopasce proti pseudovírusu (menej účinnému modelu vírusu, ktorý sa nereplikuje) v ľudských pľúcnych bunkách na doštičkách s tkanivovými kultúrami a zistili, že úplne blokujú vstup do buniek.

SWAN_042021

Napokon vyskúšali nanočastice s pseudovírusom v pľúcach od darcu, ktoré boli udržiavané pri živote pomocou ventilátora, a zistili, že úplne blokovali infekciu v pľúcach. Terapia je zatiaľ v počiatočných štádiách testovania a vedci predpokladajú, že by sa mohla uplatniť ako liečba COVID-19 prostredníctvom nosového spreja. Výsledky boli zverejnené v časopise Matter.

Zdroj: chicagocrusader.com.

Redakcia

Všetky autorove články

5 komentárov

.......................... reakcia na: Prielom v liečbe COVID-19 môžu priniesť nanočastice

6.5.2021 17:05
covid sa lieci ako chripka, treba pit vela tekutin a vylezat, ziadne lieky, ziadne vakciny a sprostosti...
Reagovať

RE: .......................... reakcia na: ..........................

6.5.2021 19:05
to je uplna pravda hlavne pre tych co nevedia pocitat. chripka 1 miliarda chorych rocne ... 650 000 mrtvych, covid 156 mil ionov chorych ... 3,2 mil mrtvych
Reagovať

RE: RE: .......................... reakcia na: RE: ..........................

6.5.2021 22:05
Tie cisla chorych a mrtvych je cisty nezmysel, klamstvo a vycucane z prsta. Minimalne 80% ludi, co mali covid nie su zaratani v statistikach. Tak isto ani chripku nikto nerata. Minimum chorych ludi chodi doktorom. Statistiky su tak neuplne, ze sa nedaju pouzit na nic. 3 miliony mrtvych je aj tak nic, na vek ich zomiera za rok viac. Vobec nie je otazka kolki zomreli, na to hladia akurat najhlupejsi ludia planety. Kto ma rozum, riesi kedy zacne cvicit a ako zmeni stravu. Iba primitiv sa cuduje, ze tucni a fajciari zomreli. Plus tym cudovanim nic nevyriesi!
Reagovať

RE: RE: RE: .......................... reakcia na: RE: RE: ..........................

8.5.2021 20:05
naco verit cislam, budeme verit radsej tebe bez cisel, to je ovela muudrejsie :)))

RE: RE: RE: .......................... reakcia na: RE: RE: ..........................

7.5.2021 21:05
statistiky su ohnute, cisla nepravdive, zvelicuje sa, biznis...

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať