SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement

Redmi Note 12 / Tip na cenovo dostupný smartfón

2

Špeciálny projekt

Moderné smartfóny strednej triedy majú väčšinu parametrov podobných, ako mali špičkové modely pred dvoma či tromi rokmi. Štandardom sú aj minimálne tri objektívy zadného fotoaparátu. Kapacita pamäte RAM je v tejto kategórii 4 GB a typická kapacita vnútorného úložného priestoru 128 GB. 

SAMSUNG 042024 Advertisement  

Tento všeobecný opis sa hodí na veľa smartfónov strednej triedy, napokon v tejto kategórii je vysoká konkurencia. Redmi Note 12 je cenovo dostupný smart­fón, ktorý zaujme nielen cenou 219 eur, ale aj výborným displejom, dobrými fotoaparátmi a rýchlym nabíjaním. Srdcom smartfónu je čipová súprava Qualcomm Snapdragon 685, ktorá je navrhnutá skôr s ohľadom na nízku spotrebu, ale nedá sa zahanbiť ani výkonom. Displej AMOLED s uhlopriečkou 6,67" a rozlíšením FHD+ čiže 1080 × 2400 pixelov zaujme nielen živými farbami a pomerne vysokým jasom, ale hlavne obnovovacou frekvenciou 120 Hz, čo je parameter, ktorý je v tejto cenovej kategórii skôr výnimkou než pravidlom. Oceníte to hlavne pri hraní, ale aj pri rýchlom rolovaní obsahu. Pri bežných aplikáciách sa z dôvodu úspory energie obnovovacia frekvencia zníži na 60 Hz. Displej je chránený odolným sklom ­Gorilla Glass 3.

Redmi Note 12 disponuje kombináciou hlavného fotoaparátu s mierne širokouhlým objektívom, ktorý má zorný uhol podobný ako ľudské oko, a fotoaparátu s ultraširokouhlým objektívom, ktorý sa hodí na fotografovanie architektúry či krajiniek. Tretí makroobjektív umožňuje fotenie detailov zblízka. Snímač hlavného fotoaparátu má rozlíšenie 50 megapixelov, takže možno zlúčiť štyri fyzické pixely do jedného obrazového, čím sa dosiahne lepšia citlivosť na svetlo. Určite budete spokojní aj so zábermi večer a v noci pri po­uličnom osvetlení. Video môžete nakrúcať v rozlíšení 1080p pri maximálnej snímkovej frekvencii 30 fps. Redmi Note 12 vás nesklame ani selfie kamerou, ktorá má rozlíšenie 13 megapixelov.

Batéria vydrží dva dni intenzívneho používania. Redmi Note 12 podporuje rýchle nabíjanie a má pribalenú 33 W nabíjačku, ktorou smartfón nabijete za 80 minút. Výrobca pamätal aj na konzervatívnejších používateľov a zachoval 3,5 mm konektor jack na pripojenie slúchadiel alebo externého reproduktora. 

Redmi Note 12 má operačný systém Android 13 s používateľskou nadstavbou MIUI 14, ktorá je optimalizovaná s ohľadom na plynulosť používateľského rozhrania, je prehľadná a umožňuje ­intuitívne ovládanie.

www.mi-store.sk

Xiaomi

Všetky autorove články

2 komentáre

tak mne už na xiaomi poco x3 pro bliká displej a to som dala v 2020tom 220€ zaň reakcia na: Redmi Note 12 / Tip na cenovo dostupný smartfón

12.6.2023 16:06
dvojročný x3 pro a ide sa pokaziť? ďakujem vrátim sa k tlačidlovému, čo mám v skrini, nevýhodné, začal mi blikať displej akoby to končilo, to čo? kto ide dotovať darebákov?
Reagovať

Redmi cenovo dostupný... reakcia na: Redmi Note 12 / Tip na cenovo dostupný smartfón

8.6.2023 09:06
... a kde teda JE CENA??
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať