CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Samsung predstavuje Odyssey Neo G9 57“, prvý herný monitor s rozlíšením Dual UHD na svete

Tlačové správy
0

Okrem prvého monitora s rozlíšením Dual UHD prichádza aj vylepšený model Odyssey Ark a hra Starfield na platforme Samsung Gaming Hub.

Spoločnosť Samsung Electronics, svetová jednotka v oblasti zobrazovacích zariadení, predstavuje budúcnosť herných monitorov a zároveň najnovšie prírastky do radu Odyssey, modely Odyssey Neo G9 57” (katalógový názov G95NC) a Odyssey Ark 55” (G97NC). Tieto herné monitory, ktoré je možné teraz objednávať po celom svete, sa dajú vidieť na veľtrhu Gamescom 2023, teda na najväčšej svetovej akcii zameranej na videohry, v Kolíne nad Rýnom v dňoch 23. – 27. augusta 2023. Monitor 57“ Odyssey Neo G9 je možné si predobjednať už teraz za 2 499 EUR na e-shope Samsung.sk, zákazníci môžu navyše získať Galaxy Tab S9 (12/128 GB) v hodnote 1 019 EUR za 1 EURO. Akcia platí od 23. 8. do 6. 9. alebo do vypredania zásob.

„Herný svet sa neustále vyvíja. Najmodernejšie monitory otvárajú hráčom dvere k novým dobrodružstvám a umožňujú im podávať skutočne špičkové výkony. S novými modelmi radu Odyssey upevňuje Samsung svoju pozíciu svetovej jednotky a ponúka hráčom po celom svete jedinečné zážitky,“ komentuje to Hoon Chung, výkonný viceprezident divízie zobrazovacích zariadení Samsung Electronics. „Na veľtrhu Gamescom sa rozhoduje o budúcnosti celého herného odboru. Lepšie miesto na predstavenie budúcej technológie monitorov sme si ani nemohli vybrať.“

Odyssey Neo G9 57” – skvelé parametre a zážitky, ktoré vás pohltia

Odyssey Neo G9 57” (katalógový názov G95NC) je určený pre mimoriadne náročných hráčov, ktorí pracujú na maximálnom vylepšení svojich výkonov. Ako prvý monitor na svete ponúka rozlíšenie Dual UHD (DUHD) a navyše bohaté možnosti konektivity, čo mu vynieslo cenu za najlepšiu inováciu na veľtrhu CES 2023.

Monitor s uhlopriečkou 57“ (teda 145 cm) a zakrivením 1000R je široký ako dva monitory s uhlopriečkou 32“ a rozlíšením UHD. Vďaka mimoriadne ostrému obrazu a širokému zornému poľu sa hráči ocitnú priamo v centre diania, čo doteraz nikdy nezažili.

O podsvietenie sa stará technológia Quantum Matrix Technology s diódami Quantum Mini LED. Ich konštrukčné prevedenie znamená plynulejšie prechody medzi jasmi a tieňmi, alebo, naopak, výraznejší kontrast, pokiaľ to scéna vyžaduje. Každopádne účinne bráni pretekaniu jasov do tieňov.

Pri monitore Odyssey Neo G9 sa technológia Quantum Mini LED výborne dopĺňa so systémom VESA Display HDR™1000. S maximálnym jasom 1000 nitov pôsobí obraz v HDR kvalite živo a realisticky, farby aj kontrasty sú úplne presné, pôsobivá je aj priestorová hĺbka obrazu.

Náruživí hráči však okrem obrazovej kvality potrebujú aj zodpovedajúci výkon. Nový monitor Samsung im ho poskytne bez akýchkoľvek kompromisov: obnovovaciu frekvenciu 240 Hz a odozvu 1 ms (GTG)[1], minimálne rozostrenie aj ghosting. Hráči teda môžu reagovať bez akéhokoľvek oneskorenia a korunovať zábavné hranie víťazstvom. O špičkové plynulé prekreslenie pohybu sa stará aj technológia AMD FreeSync™ Premium Pro6.

Odyssey Neo G9 ponúka aj bohaté možnosti konektivity vďaka portu DisplayPort 2.1 s certifikáciou VESA, ktorý podporuje plynulé hranie aj prehrávanie videozáznamov s obnovovacou frekvenciou až 240 Hz[2]. Medzi ďalšie porty monitora Odyssey Neo G9 patrí aj HDMI 2.1 a USB hub, k monitoru je teda možné pripojiť prakticky čokoľvek.

„Samsung vybavuje svoje herné monitory konektorom DisplayPort 2.1 a otvára tak hráčom nové možnosti,“ komentuje to Scott Herkelman, vrchný viceprezident a generálny riaditeľ grafickej divízie spoločnosti AMD. „Znamená to rýchlejší dátový tok aj lepšiu obnovovaciu frekvenciu, čo znamená výkon aj obrazovú kvalitu na vyššej úrovni. V kombinácii s našimi grafickými kartami Radeon radu RX 7000 ponúkajú nové monitory Samsung hráčom naozaj skvelý zážitok.“

Vďaka mimoriadne širokej obrazovke s vysokým rozlíšením a novým možnostiam konektivity nahradí monitor Odyssey Neo G9 s uhlopriečkou 57“ niekoľko monitorov používaných súčasne. Znamená to čistejšie a prehľadnejšie herné prostredie a taktiež lepšie možnosti multitaskingu. Vďaka režimom Picture-in-Picture a Picture-by-Picture dokáže zobraziť obraz z viacerých zdrojov, funkcia Auto Source Switch+ umožňuje pripojenie k novým zariadeniam bez nutnosti prepínať medzi týmito zdrojmi. S ergonomickým stojanom a funkciami Core Lighting+ a CoreSync sa monitor hodí do akéhokoľvek prostredia a atmosféra hry zodpovedá intenzite okolitého svetla.

V auguste a septembri 2023 Samsung oslavuje predstavenie nového monitora Odyssey Neo G9 aj prostredníctvom špeciálnej akcie Odyssey Evolves na svojom kanáli na sociálnej sieti Twitch. Špičkoví streameri budú na tomto monitore hrať najlepšie svetové hry a followerov čakajú zaujímavé ceny, okrem iného aj herná zostava za 10 000 dolárov, ktorej súčasťou je aj Odyssey Neo G9.

Nová úroveň kvality s vylepšeným monitorom Odyssey Ark

Novej verzie sa dočkal aj prvý herný monitor s uhlopriečkou 55 palcov (135 cm) a zakrivením 1000R. Na vylepšenie mala veľký vplyv spätná väzba od samotných hráčov. K špičkovej obrazovej kvalite, jedinečnému tvaru a profesionálnemu hernému výkonu pribudli aj ďalšie vlastnosti, ktoré náruživým hráčom prídu naozaj vhod.

Medzi najväčšie prednosti patrí obnovovacia frekvencia 165 Hz a odozva 1 ms (GTG)[3], prípadne režim Cockpit, v ktorom majú hráči k dispozícii úplne novú perspektívu pri orientácii monitora na výšku.

Okrem toho model Odyssey Ark (katalógový názov G97NC) ponúka napríklad nový režim Samsung Multi View, pri ktorom je možné zobraziť na monitore vedľa seba okná až zo 4 zdrojov[4]. To výrazne rozširuje hráčske možnosti pri využití externých zariadení. Vďaka tejto funkcii sa dá sústrediť len a len na hranie a nerozptyľovať sa zbytočnými rušivými prvkami. V režime Multi View je možné zobraziť samostatné okná z troch HDMI portov a z nového portu DisplayPort 1.4. Ten podporuje streaming v rozlíšení až 4K.

Odyssey Ark však nie je len jednoúčelový herný monitor, hodí sa aj k mnohým ďalším činnostiam. Podpora systému KVM (Keyboard, Video, Mouse)[5] z neho robí špičkové centrum pre multitasking pri pripojení rôznych zariadení, ktoré sa následne ovládajú jedinou klávesnicou a myšou.

Model Odyssey Neo G9 bude možné predobjednať na veľtrhu Gamescom 2023, Odyssey Ark pre rok 2023 bude možné predobjednávať od septembra[6].

Vyskúšajte si budúcnosť hrania s hrou Starfield z dielne Bethesda Game Studios na platforme Samsung Gaming Hub

Túžobne očakávaná vesmírna adventúra Starfield z produkcie firmy Bethesda Game Studios bude k dispozícii na platforme Samsung Gaming Hub pre majiteľov predplatného Xbox Game Pass od 6. septembra[7]. Samsung Gaming Hub ponúka hráčom úplne nový spôsob, ako objavovať a streamovať hry od popredných vývojárskych firiem na kompatibilných televízoroch a monitoroch[8] pre rok 2023 bez toho, aby bola potrebná konzola. Ku kompatibilným monitorom, samozrejme, patria aj modely radu Samsung Neo QLED 8K.

„V hre Starfield sa hráči dostávajú do novo vymysleného vesmíru, ktorý bude na televízoroch a herných monitoroch Samsung vyzerať naozaj skvele,“ tvrdí Pete Hines, SVP, riaditeľ vydavateľského oddelenia Bethesda Softworks. „Možnosť streamovať hru priamo na prístrojoch značky Samsung nám výrazne rozširuje záber. Celý náš tím má veľkú radosť, že sa Starfield dostane k hráčom po celom svete. Tak dovidenia medzi hviezdami!“

Nové monitory si môžete prezrieť na veľtrhu Gamescom v stánku Samsungu v hale č. 9. Ďalšie informácie o našich zobrazovacích zariadeniach: https://www.samsung.com.

O spoločnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inšpiruje svet a tvorí budúcnosť svojimi prevratnými myšlienkami a technológiami. Spoločnosť novo definuje svet televízorov, smartfónov, tabletov, nositeľných chytrých zariadení, digitálnych spotrebičov, sieťových a pamäťových prvkov, LSI systémov, polovodičov a LED displejov. Najnovšie informácie nájdete v Samsung Newsroom na adrese www.samsungnews.cz.

 

[1] Skutočná odozva závisí od obsahu a nastavenia monitora.

[2] Dual UHD s obnovovacou frekvenciou 240 Hz podporujú len grafické karty kompatibilné s portom Display Port 2.1 (UHBR 13.5) alebo HDMI 2.1 (FRL 6). Skutočná obnovovacia frekvencia závisí od grafickej karty.

[3] Skutočná odozva závisí od obsahu a nastavení monitora.

[4] V režime Cockpit je možné pri zobrazení Multi View na jednom monitore zobraziť až 3 okná.

[5] Každý počítač je nutné pripojiť pomocou USB kábla pre upstream, predávajú sa samostatne. Vyžaduje na každom počítači program Easy Setting Box.

[6] Na bežný trh sa monitory dostanú v závislosti od jednotlivých regiónov.

[7] Podpora pre Gaming Hub a Xbox Game Pass sa v jednotlivých regiónoch líšia.

[8] Dostupnost platformy Gaming Hub záleží na monitore a televízore.

Zobrazit Galériu

Samsung Electronics Co., Ltd.

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať