SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Nová éra elektromobility prichádza do Bratislavy

Technológie
2

Špeciálny projekt

Priamo v srdci Bratislavy, v prestížnej lokalite Landererovej ulice, vyrastá prvý z novej generácie nabíjacích hubov pre elektromobily. Za týmto ambicióznym projektom s excelentnou biomorfnou architektúrou stojí spoločnosť ZSE Drive, ktorá si kladie za cieľ prepojiť inovácie, estetiku a ekológiu.

ZSE Drive a jeho vizionárska cesta k elektromobilite

V ére, keď sa svet neustále zaoberá klimatickými zmenami a prechodom na ekologicky prijateľné technológie, je elektromobilita na čele tejto transformácie. ZSE, ako dominantný hráč v energetickej sfére, rozpoznáva význam tejto iniciatívy. ZSE Drive nielen podporuje zelenú mobilitu, ale aj aktívne formuje jej budúcnosť. So svojimi riešeniami e-mobility pomáha dekarbonizovať Slovensko a vytvárať tak ekologickú a udržateľnú budúcnosť pre všetkých. Stále viac krajín sa pridáva k záväzku postupne vyraďovať vozidlá na fosílne palivá a nahradzovať ich alternatívnymi pohonmi, ktorým dominuje elektromobilita. ZSE Drive intenzívne pracuje na rozvoji infraštruktúry pre elektromobily, pretože jej dostupnosť je jeden z najdôležitejších nástrojov na prekonanie predsudkov spotrebiteľov o elektromobiloch.

Nové definovanie mestskej infraštruktúry: City Hub Landererova

V srdci bratislavského downtownu vyrastie niečo výnimočné. Miesto, ktoré nebude len obyčajnou nabíjacou stanicou. City Hub Landererova je koncipovaný ako multifunkčné centrum, kde vodiči môžu obnoviť energiu svojim vozidlám, zatiaľ čo sami relaxujú v komfortných priestoroch. Technologické inovačné centrum spolu s kaviarenským priestorom poskytne návštevníkom miesto na oddych, prácu alebo stretnutia.

Architektonický vzhľad hubu je výsledkom snahy o skombinovanie funkčnosti s moderným dizajnom.  Je navrhnutý v súlade s filozofiou ekologickej udržateľnosti a s ambíciou dosiahnuť úroveň certifikácie LEED Gold. Inteligentné riešenia znižujú energetickú náročnosť prevádzky objektu aj spotrebu vody, klimatizovanie aj kúrenie tak spotrebúva menej energie. O kvalitu vnútorného ovzdušia sa starajú pokročilé technológie, extenzívna vegetačná strecha zadržuje vlahu a okolie skrášli výsadba zelene nenáročnej na zavlažovanie. Atraktívny objekt so zaoblenou presklenou fasádou retailového priestoru zastrešuje organicky tvarovaná strecha plynule zostupujúca k terénu. Špeciálne vyrobené panely GRFC (zo skleného vlákna a betónu) dávajú budove jedinečné organické kontúry.

Technologická revolúcia v nabíjaní

V technologickom srdci hubu bude šestica DC nabíjacích bodov s maximálnym výkonom až 400 kW. Ide o prvé takéto výkonné nabíjacie stanice na Slovensku, ktoré patria k technologickej špičke. Doplní ich štvorica AC nabíjacích bodov s výkonom 22 kW. Súčasne sa teda bude môcť nabíjať až 10 vozidiel.  Ultrarýchle nabíjačky dokážu nabiť kompatibilné elektromobily na 80 % kapacity už za 18 minút.

To však nie je všetko. Hub je pripravený aj na budúce bezdrôtové indukčné nabíjanie, takže ak táto technológia dorazí do vozidiel, bude možné ju jednoducho implementovať. No aby ZSE Drive dal zadosť ekológii celého projektu, 100 % certifikovaná elektrická energia bude pochádzať výhradne z obnoviteľných zdrojov, konkrétne z vodných elektrární.

Záver

City Hub Landererova nie je len reakcia na súčasné trendy, je to krok vpred, odpoveď na rastúci dopyt po elektromobilite. Tento projekt spája technologický pokrok s estetikou a udržateľnosťou a predstavuje novú normu pre mestské nabíjacie stanice. Bratislava sa tak stáva modelom pre inovatívne riešenia v strednej Európe.

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

2 komentáre

Drahe nabijanie reakcia na: Nová éra elektromobility prichádza do Bratislavy

24.9.2023 08:09
Super krok avsak ZSE ma jedno z najdrahsich nabijani
Reagovať

hlupakLackoAHubinskyKlamu reakcia na: Nová éra elektromobility prichádza do Bratislavy

22.9.2023 15:09
hlupakLackoAHubinskyKlamu
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať