PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Samsung vraj pripravuje až 450 Mpx snímač pre smartfóny

Technológie
3

Samsung sa chystá uviesť na trh svoj najambicióznejší obrazový snímač pre smartfóny. Naznačuje sa, že by mohlo ísť o 450 Mpx model. Pritom len nedávno bol 64 Mpx fotoaparát smartfónu považovaný za prelomovú inováciu a luxus. Dokonca aj digitálne fotoaparáty sa dnes držia 48 Mpx snímačov, čo dokazuje, že počet megapixelov nie je jediné kritérium pre kvalitu obrázkov a videí. Vedúce spoločnosti v tejto oblasti sú Samsung a Sony.

Momentálne má prvenstvo z hľadiska čísel Sony s 200 Mpx snímačom fotoaparátu IMX989 s uhlopriečkou 1 palec, zatiaľ čo existujúce modely ISOCELL HP1 a HP3 od Samsungu majú menšie rozmery, ale môžu sa pochváliť rovnakým počtom pixelov. Očakáva sa, že druhá menovaná spoločnosť uvedie do konca roka na trh nový 200 Mpx snímač, ktorým sa opäť vyrovná Sony. V nie veľmi vzdialenej budúcnosti môže Samsung dokonca uviesť na trh 450 Mpx snímač. Upozornil na to portál GalaxyClub, ktorý sa odvoláva na registráciu ochrannej známky Hexa²pixel Samsungom.

Spoločnosť už používa ochrannú známku Tetra²pixel na označenie svojej technológie 4×4 pixel binning, ktorá sa používa v 200 Mpx ISOCELL HP1 na vytvorenie 12,5 Mpx obrazu. Hexa²pixel by potom znamenal, že je schopný spojiť 6×6 čiže 32 pixelov do jednej jednotky, čo by mohlo značiť, že snímač by potreboval 400 miliónov pixelov na vytvorenie rovnakého 12,5 Mpx obrazu. Mohlo by to ísť až k 450 Mpx, keby bolo možné použiť 3×3 pixely na vytvorenie 50 Mpx obrazu rovnako ako pri konfigurácii 2×2 ISOCELL HP1. Samozrejme, toto sú len teoretické maximálne čísla a špekulácie založené na ochrannej známke.  

Zdroj: slashgear.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

Pokiaľ to bude zasa stáť tisíc evr, tak to nikto nekúpi, len nejakí blbci, čo sa tým budú chcieť chvastať. Obyčajný človek myslí reakcia na: Samsung vraj pripravuje až 450 Mpx snímač pre smartfóny

2.8.2022 19:08
Obyčajný človek myslí ekonomicky. Drahý telefón je už za sto evr. Je kríza! Myslite ľudkovia ;-)
Reagovať

A reakcia na: Samsung vraj pripravuje až 450 Mpx snímač pre smartfóny

27.7.2022 19:07
načo je to dobre. Zda sa mi ze toto je nespravny smer vyvoja. Kto sa vyzna v technike vie ze cim mesi snimac a cim mensie pixely tym horsi je vystup. Dobry fotomobil by mal mat radsej kvalitny snimac s velkymi pixelmi, nizkym sumom a dobrym podamim farieb.
Reagovať

RE: A reakcia na: A

1.8.2022 16:08
Ja by so ku kvalitnému veľkému snímaču pridal aj objektív s dostatočnou sveteľnosťou. Tieto "pinhole" hračky budú vždy generovať rozmazané machule, a je jedno koľko MPix má snímač o veľkosti zápalkovej hlavičky.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať