SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Samsung vs. Apple: 1 miliarda dolárov za prehraný spor je začiatok, Apple pýta ďalších 707 miliónov

0
Samsung-vs-Apple.jpg Ako všetci vieme, spor medzi spoločnosťami Samsung a Apple vyvrcholil rozhodnutím súdu, podľa ktorého musí Samsung zaplatiť 1,05 miliardy amerických dolárov za porušenie patentov spoločnosti Apple. Apple však neostáva len pri tejto sume a žiada ďalších 707 miliónov amerických dolárov za následky spôsobené týmto konaním.

Právny poriadok v USA je postavený na dogme, že ak niekto úmyselne poruší patentové práva spoločnosti, poškodená spoločnosť si môže žiadať až trojnásobok náhrady škody určenej súdom.

Náhrada sa skladá z niekoľkých zložiek: 400 miliónov dolárov za porušenie dizajnového patentu, 135 miliónov amerických dolárov za úžitkové patenty. Tieto sumy sa pripočítavajú k základnej sume určenej súdom (1,05 miliardy amerických dolárov).

Ďalších 120 miliónov amerických dolárov žiada spoločnosť Apple za poškodenia, ktoré vznikli od začiatku súdneho procesu a podania žaloby v júni, ktoré porota nemohla brať do úvahy pri konečnom verdikte o treste pre spoločnosť Samsung.

No a nakoniec je to ďalších 50 miliónov amerických dolárov, ktoré Samsung zaplatí za obdobie, pokiaľ sa dostane k úplnému výkonu rozsudku.

Keďže rozhodnutie poroty hovorí o úmyselnom porušení patentových práv spoločnosti Apple spoločnosťou Samsung, Apple v tomto prípade môže žiadať sumu až vo výške trojnásobku tej, o ktorej rozhodol súd, teda až 3,15 miliardy amerických dolárov, čo by pre Samsung bola dokonalá likvidácia. Je dosť možné, že s touto kauzou sme ešte úplne neskončili a v najbližších dňoch a týždňoch môžeme ešte čo-to počuť o spore, v ktorom tentoraz pôjde o výšku náhrad.

Zdroj: MojAndroid.sk

Pridať komentár