ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

Seyfor rozširuje svoje portfólio o dve nové akvizície a vstupuje do oblasti HR riešení

Tlačové správy
0

Cieľom je ďalšie rozšírenie na európske trhy

SAMSUNG 07M Advertisement

Seyfor, jeden z najväčších európskych dodávateľov ICT riešení, pridáva do svojho portfólia hneď dve spoločnosti poskytujúce softvér na recruitment. Koncom minulého týždňa kúpil Seyfor spoločnosť Datacruit a súčasne získal
38-percentný podiel v Recruitis.io. Obe platformy chce Seyfor naďalej rozvíjať a súčasne tiež využiť ich synergiu s ďalšími svojimi produktmi. Na kľúčových pozíciách v oboch spoločnostiach zostávajú doterajší majitelia. S rozšíreným portfóliom chce Seyfor prenikať aj na ďalšie európske trhy.

Spoločnosti Datacruit s.r.o. i Recruitis.io majú zásadné postavenie v oblasti vývoja a poskytovania softvéru ATS (Applicant Tracking System) pre recruitment. Medzi ich klientov patria okrem iného veľké nadnárodné spoločnosti. Obe akvizície posilnia významne pozíciu aj know-how Seyforu. Oblasť digitalizácie recruitmentu predstavuje novú kategóriu v ponuke, ktorá vhodne doplní personálne a mzdové systémy, v ktorých je Seyfor veľmi silným medzinárodným hráčom. Vzájomné prepojenie otvára preto nové možnosti a synergie.

Softvérové ​​riešenia novo nadobudnutých spoločností pokrývajú spoločne oblasti recruitmentu a onboardingu. Riešia agendu od vyhľadávania talentov cez ich nábor a nástup až po prípadné ukončenie pôsobenia v spoločnosti. Medzi klientov riešení Recruitis patrí, napríklad T-Mobile, Globus, UniCredit, Heureka, Seznam.cz či Decathlon. Náborová platforma Datacruit ATS je aktuálne k dispozícii v ôsmich jazykoch a využívajú ju zákazníci v desiatich krajinách. Medzi klientov patrí okrem iného Aures Holding, Rohlík Group, Hofmann Personal, Deutsche Telekom Services, BENU, Super zoo a iba v ČR prepája viac ako 25 lokálnych pracovných portálov vrátane Jobs.cz či Práce.cz.

„Je to druhýkrát v našej histórii, keď súčasne kupujeme dva produkty zamerané na rovnaký, pre Seyfor nový, trhový segment. Prvýkrát to boli pokladničné systémy Dotykačka a Markeeta. Dnes je Dotykačka jednoznačným lídrom trhu pokladničných systémov v Českej republike. Verím, že podobný úspech zopakujeme aj s ATS službami Datacruit a Recruitis. Recruitment je dnes veľmi náročná disciplína vyžadujúca si veľké know-how. Kvalitná softvérová podpora je pre tento proces kľúčová. Oba produkty patria k najlepším na českom trhu, a preto sa teším na spoluprácu s oboma tímami a na využitie vzájomných synergií, ktorých vidím naozaj veľa,“ komentuje akvizíciu Martin Cígler, CEO Seyforu. „V Seyfore používame Recruitis pre nábor už roky a práve táto skúsenosť bola jedným z dôvodov, prečo sme sa rozhodli vydať sa do tohto segmentu trhu.“

Doterajší majitelia spoločností Datacruit aj Recruitis zostávajú na svojich CEO pozíciách a naďalej sa budú venovať riadeniu firiem. „S integráciou oboch produktov, minimálne v krátkodobej budúcnosti, nepočítame, každý z nich má trochu inú klientelu. Obe riešenia však budeme v blízkej dobe začleňovať do portfólia služieb Seyforu, integrovať s našimi HR systémami a čo najskôr chceme začať ťažiť synergie zo zákazníckych báz a zo zahraničných trhov, kde pôsobíme,“ dopĺňa Cígler.

„Hlavným dôvodom, prečo sme sa rozhodli nechať vstúpiť Seyfor do našej spoločnosti, je pomoc nášmu ATS Recruitis.io a onboardingovému systému Onbee.app dostať sa na zahraničné trhy, v ktorých Seyfor dominuje. Vďaka jeho orientácii na konzervatívnu časť trhu so softvérom pre HR agendu si sľubujeme priniesť zákazníkom svieže a moderné riešenie pre ich potreby digitálneho a moderného náboru a onboardingu nových zamestnancov,“ komentuje akvizíciu Štěpán Bartyzal, CEO spoločnosti Recruitis.io s.r.o.

„V Datacruite veríme v silu digitalizácie a umelej inteligencie, ktoré pretvárajú svet HR. Spolupráca so Seyforom nám otvára mnoho príležitostí a synergických efektov pre integráciu našich technológií, čo nám umožní poskytovať zákazníkom tie najlepšie služby. Zároveň chceme dostať Datacruit ATS k širšiemu spektru veľkých zákazníkov a akcelerovať zahraničnú expanziu. Príchodom spoločnosti Seyfor získavame veľmi silného investora na naplnenie týchto ambicióznych cieľov,“ hovorí Zdenek Bajer, zakladateľ a CEO spoločnosti Datacruit s.r.o.

K podpisu oboch akvizícií došlo počas dvoch dní. Valuácia oboch spoločností sa pohybovala v stovkách miliónov českých korún.

O spoločnosti SEYFOR 

Seyfor, a. s. sa radí k veľkým európskym dodávateľom ICT riešení. Spoločnosť má cez 1 700 zamestnancov a celosvetovo obsluhuje zákazníkov v 38 štátoch. Dlhodobo patrí k najrýchlejšie rastúcim IT spoločnostiam v regióne. S obratom presahujúcim 163 miliónov eur je najväčším výrobcom účtovníckych, ERP, mzdových a personálnych systémov v Českej republike a je významným dodávateľom na mieru pripravovaných IT riešení z oblasti ERP, CRM, cyber security či dátovej analytiky pre veľké spoločnosti a štátnu správu. Hlavným technologickým partnerom Seyforu je spoločnosť Microsoft. Spoločnosť Seyfor uskutočnila v posledných rokoch desiatky významných akvizícií IT firiem v Českej republike, na Slovensku a tiež na Balkáne. Ovládajúcimi vlastníkmi spoločnosti sú slovenská private equity spoločnosť Sandberg Capital a český podnikateľ Martin Cígler. Firma bola založená v roku 1990 ako Cígler Software, v rokoch 2017–2022 pôsobila pod značkou Solitea.

O Datacruit

Spoločnosť Datacruit s.r.o. je popredným dodávateľom náborovej aplikácie (Datacruit ATS) na českom i slovenskom trhu. Od svojho založenia v roku 2014 sa počas niekoľkých rokov rozrástla na významného hráča na poli náborových aplikácií. V súčasnosti ju využíva viac ako 200 firemných zákazníkov, pomáha HR tímom v 10 krajinách Európy a každý mesiac zapája do náborových procesov viac ako 1500 užívateľov. Vďaka svojmu
know-how a skvelému produktu dokáže Datacruit digitalizovať a automatizovať náborový proces zákazníka, vrátane integrácie AI funkcií, čo prispieva k celkovej efektivite a produktivite. HR tímy sa tak môžu sústrediť na strategické činnosti, čo zlepšuje ich schopnosť rýchlo a efektívne reagovať na potreby trhu.

O Recruitis

Recruitis.io s.r.o. je prevádzkovateľ náborového systému Recruitis.io, ktorý patrí medzi najmodernejšie systémy na riadenie procesu náboru pre stredné a veľké firmy, ktoré svoj nábor chcú robiť moderne a digitálne. Misia ATS Recruitis je orientovať nábor na kandidáta. Systém má dnes tisíce aktívnych užívateľov a pôsobí prevažne v ČR a na Slovensku. Ako etablovaný hráč na trhu pôsobí od roku 2017 a medzi jeho hlavných klientov patrí Seznam.cz, T-mobile, Heureka, Unicredit, Decathlon a desiatky ďalších. Na prelome rokov 2023 a 2024 začala tiež ponúkať jednoduchý HR systém (HRIS) Onbee.app, ktorý sa špecializuje na onboarding nových zamestnancov.

Zobrazit Galériu

SEYFOR

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať