SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Silné interakcie medzi magnetizmom a svetlom umožnia vznik magnetických laserov

0

Nová štúdia vedená Vinodom M. Menonom a jeho skupinou na City College of New York ukazuje, že zachytenie svetla v magnetických materiáloch môže výrazne zlepšiť ich vnútorné vlastnosti. Silné optické reakcie magnetov sú dôležité pre vývoj magnetických laserov a magnetooptických pamäťových zariadení, ako aj pre nové aplikácie kvantovej transdukcie. 

SAMSUNG 042024 Advertisement

V novom článku uverejnenom v časopise Nature výskumníci uvádzajú vlastnosti vrstevnatého magnetu, ktorý hostí silne viazané excitóny, kvázičastice s mimoriadne silnými optickými interakciami.  Ako ukazujú ich experimenty, optické reakcie tohto materiálu na magnetické javy sú rádovo silnejšie ako v typických magnetoch.

„Keďže sa svetlo odráža sem a tam vo vnútri magnetu, interakcie sú skutočne zosilnené,“ povedal Dr. Florian Dirnberger, hlavný autor štúdie. „Aby som uviedol príklad, keď aplikujeme vonkajšie magnetické pole, odraz svetla v oblasti blízkej infračervenej sa zmení natoľko, že materiál v podstate zmení svoju farbu. To je dosť silná magnetooptická reakcia.“ Vzhľadom na takéto silné interakcie medzi magnetizmom a svetlom vedci dúfajú, že jedného dňa vytvoria magnetické lasery a možno prehodnotia staré koncepcie opticky riadenej magnetickej pamäte.

Zdroj: phys.org.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať