SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Skarper umožní prestavbu bicykla na elektrický za pár sekúnd

Technológie
0

Súpravy na prestavbu bežného bicykla na e-bajk nie sú zvyčajne dobre hodnotené. Sú náročné na montáž a ovládanie a neposkytnú rovnaký zážitok ako pravý elektrický bicykel. Teraz je tu však startup Skarper ponúkajúci pokročilejšiu technológiu, ktorú by ste mohli pripojiť alebo odstrániť v priebehu niekoľkých sekúnd. Spoločnosti Skarper sa podarilo skonštruovať všetky súčasti elektrického motora bicykla vrátane dvoch režimov do jednotky, ktorá sa dá pripnúť a odopnúť a je kompatibilná s akýmkoľvek bicyklom s kotúčovým brzdovým systémom.

Ide o sofistikovaný dvojrežimový motor na elektrický bicykel, ktorý sa dá pripnúť na kotúčovú brzdu navrhnutú na mieru (nazvanú DiskDrive), ktorá funguje aj ako plnohodnotná prevodovka. Po nainštalovaní disku na bicykel trvá zapnutie a vypnutie motora niekoľko sekúnd, čo vám umožní okamžite prepínať medzi elektrickým a pedálovým pohonom.

„Všetky moderné bicykle sú vybavené kotúčovou brzdou. Na kotúčovej brzde je krásne to, že hoci je každý rám bicykla iný, kotúč je jediná časť na všetkých bicykloch, ktorá je jednotná,“ povedal Uri Meirovich zo spoločnosti Skarper. „Takže myšlienka bola taká, že ak môžete pripojiť jednotku Skarper ku kotúčovej brzde, a nie k rámu, nemusíte si rám všímať.“

Stačí vymeniť svoj zadný rotor disku za disk Skarper DiskDrive, ktorý vám umožní pripnúť a vypnúť jednotku Skarper jednoducho v priebehu niekoľkých sekúnd. Po nasadení ste pripravení vyraziť, pričom si môžete vybrať z možností Eco (nízky výkon) a Turbo (vysoký výkon) pre ďalšiu pomoc na ceste. Skarper ponúka aj balíky s viacerými diskami, ktoré vám umožnia používať jednu jednotku Skarper na viacerých rôznych bicykloch. Pravda, nie je to lacné, cena balíkov sa začína približne od 1650 USD, ale je to inovatívna vec.

„Technologickou výzvou bolo, ako zhutniť celý e-bajk do niečoho, čo môžete držať v ruke,“ povedal Meirovich. Analýzu prevodov a jednotky Skarper vykonal Red Bull, ktorý ponúkol aj inžinierske poradenstvo v oblasti testovania, konštrukcie a mazania/chladenia. Zatiaľ neexistuje žiadna sprievodná aplikácia, aj keď tím naznačil, že je na obzore, no softvér ešte nie je vyvinutý a dôraz sa zjavne kladie na to, aby sa produkt dostal k používateľom čo najskôr.

Zdroj: techradar.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať