TCL 2022 TCL 2022 TCL 2022

Smart okuliare umožnia hrať počítačové hry naozaj kdekoľvek a kedykoľvek

Technológie
0

Nové inteligentné okuliare Viture One by mohli nahradiť VR headsety, ktoré sú síce zábavné, ale môžu byť aj dosť objemné a ťažkopádne. Okuliare novej generácie sú dielom technologického startupu Viture a umožnia vám streamovať a hrať kdekoľvek bez potreby ťažkého vybavenia. Hoci ich hmotnosť je len 78 gramov, obsahujú množstvo inovatívnych technológií. Dizajn navrhla londýnska dizajnérska agentúra Layer. 

Súčasťou ultratenkých okuliarov je časť určená na umiestnenie na krk. Obsahuje centrálnu procesorovú jednotku aj grafický procesor spolu s intuitívnym ovládacím panelom.  Šošovky zobrazujú pred nositeľom 120-palcovú virtuálnu obrazovku, ktorú možno používať prakticky za akýchkoľvek svetelných podmienok. V spánkovej časti sú do rámov integrované reproduktory smerujúce k ušiam, ktoré si pri pohľade spredu ani nevšimnete.

Pokiaľ ide o funkčnosť, Layer uvádza, že operačný systém Viture One je kompatibilný s takmer všetkými hlavnými platformami na streamovanie a hranie hier. Navyše môžete okuliare jednoducho synchronizovať s druhým párom okuliarov a hrať sa s priateľmi počas cestovania. Spoločnosť Layer vyvinula aj vymeniteľný nosový mostík, vďaka ktorému sa okuliare hodia na rôzne tvary tváre. Displej sa dá upraviť aj tak, aby vyhovoval ľuďom trpiacim krátkozrakosťou.

Zdroj: robbreport.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať