SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 Advertisement

Snowden: Sledovanie obyvateľov je väčším problémom než zvolenie Donalda Trumpa

Tlačové správy
1

Sledovanie obyvateľov zo strany štátu je celosvetovo omnoho väčším problémom než zvolenie Donalda Trumpa za prezidenta USA. Povedal to Edward Snowden, ktorého dnes citovala agentúra DPA.
Snowden odpovedal vo štvrtok zo svojho exilu v Rusku v rámci internetovej diskusie na otázky divákov v Amsterdame. Povedal, že voľby v Spojených štátoch sledoval veľmi dôkladne.

"To, o čom by sme mali teraz začať premýšľať, nie je to, ako sa ochránime pred Donaldom Trumpom, ale to, ako ochránime práva každého, všade, bez ohľadu na jurisdikciu, bez ohľadu na hranice," povedal bývalý spolupracovník Národnej bezpečnostnej agentúry (NSA), ktorý novinárom poskytol tajné dokumenty o sledovacích aktivitách NSA a od úteku z vlasti v roku 2013 žije v ruskom exile.

Snowden podľa agentúry DPA vo štvrtkovej diskusii kritizoval aj amerického prezidenta Baracka Obamu. Obama podľa neho neznížil "hromadné sledovanie" obyvateľov a ku koncu svojho funkčného obdobia sa mu pravdepodobne nepodarí ani definitívne uzavrieť väzenie Guantanámo v rovnomennom kubánskom zálive. A to aj napriek tomu, že to sľuboval ešte pred nástupom do úradu.

 

SITA

Všetky autorove články
Snowden

1 komentár

babrak ohava reakcia na: Snowden: Sledovanie obyvateľov je väčším problémom než zvolenie Donalda Trumpa

13.11.2016 20:11
Jasne ze je ovela horsi ako prezident babrak ohava... zavadzanie tzv "demokracie" a bombardovanie lybie, ale hlavne ze ma cenu mieru. chudak nobel sa musi v hrobe obracat
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať