SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Speaking Portrait premení fotografie na realistické hovoriace hlavy

Technológie
0

Spoločnosť D-ID, ktorej technológia poháňa web MyHeritage, predviedla nové využitie svojej technológie. Novinka sa nazýva Speaking Portrait (Hovoriaci portrét) a umožňuje realistickú animáciu akejkoľvek fotografie, ktorá dokáže povedať čokoľvek, čo si používateľ želá. O serveri MyHeritage sa začalo písať v roku 2020 v súvislosti s nástrojom Photo Enhancer, ktorý pomocou umelej inteligencie obnovoval staré rodinné fotografie. Začiatkom tohto roka potom spoločnosť posunula svoju prácu ďalej a vyvinula nástroj Deep Nostalgia, ktorý dokáže animovať ľudí z fotografií.

SME konferencia_092021

Technológia D-ID sa špecializuje na rekonštrukciu videa pomocou hĺbkového učenia. Hoci výsledok môže veľmi pripomínať deepfake, technológia, ktorá stojí za hovoriacim portrétom, je údajne celkom odlišná a jeho vytvorenie nevyžaduje žiadny výcvik. Speaking Portrait umožňuje komukoľvek generovať video v rozlíšení full HD zo zdrojového obrázka a túto animáciu kombinovať so zaznamenanou rečou alebo písaným textom. D-ID plánuje uvedenie svojho produktu na trh s podporou iba troch jazykov – angličtiny, španielčiny a japončiny. Neskôr sa však pridajú ďalšie jazyky podľa požiadaviek.

Speaking Portrait má dve kategórie. Prvá sa nazýva trained character (vycvičená postava) a vyžaduje predloženie 10-minútového tréningového videa s požadovanou postavou, ktoré sa musí zhodovať s pokynmi poskytnutými spoločnosťou D-ID. Hoci si tento spôsob vyžaduje veľa práce, jeho výsledkom je veľmi plynulá animácia postavy, ktorá podporuje aj možnosť výmeny pozadia. Výsledok tejto metódy ukazuje video.

Možno ešte pôsobivejšia je možnosť nazvaná single portrait (jediný portrét). Umožňuje oživiť hlavu na akejkoľvek fotografii, zatiaľ čo ostatné časti zostanú statické a nemôže sa ani vymeniť pozadie. Ako vidieť vo videu, pohyby a výrazy tváre skutočnej osoby sa plynule pridávajú do statickej fotografie. 

Zdroj: petapixel.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať