PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Svetový rebríček Fintech Power 50 je známy! Slovensko sa do rebríčka dostalo vďaka spoločnosti Vacuumlabs

Tlačové správy
1

V rámci London Fintech Week bol včera, vo večerných hodinách, predstavený verejnosti rebríček Fintech Power 50 pre rok 2021. Jeho súčasťou je 40 fintech firiem z celého sveta a tiež 10 najlepších svetových influencerov v tejto oblasti. Do tohtoročného zoznamu bolo nominovaných takmer 1000 spoločností; medzi nimi aj slovenská firma Vacuumlabs, ktorá ako jediná zo strednej Európy sa dostala medzi 40 najvplyvnejšími fintechmi.

Exkluzívny výročný program, Fintech Power 50 podporuje inovácie a tvorivosť v oblasti finančných služieb. Byť súčasťou tohto prestížneho svetového zoznamu pre firmy a jednotlivcov znamená okrem iného aj prístup k sieti fintechových spoločností a ich lídrov. Tohtoročný rebríček sa vyznačuje omnoho výraznejším geografickým zásahom; jeho súčasťou sú fintech spoločnosti nielen z Veľkej Británie a iných častí Európy, ale aj zo Severnej Ameriky, Ázie, Stredného východu a Afriky.

Spoluzakladateľ a COO Fintech Power 50, Mark Walker, odhalil zoznam pred publikom naživo počas Fintech Week v Londýne - išlo o prvý fyzický fintech event vo Veľkej Británii od začiatku svetovej pandémie. “Počas tohto roka bolo do svetového zoznamu nominovaných viac firiem ako kedysi, pričom za nominovaných padlo dokopy viac ako 15 000 hlasov. Bol to fantastický rok pre Fintech Power 50. Som hrdý, že náš tohtoročný rebríček reprezentuje širokú geografickú škálu, rovnako ma teší fakt, že nominovaných bolo aj viac firiem z Ázie a Severnej Ameriky,” povedal Mark Walker.

Ďalšie kľúčové štatistiky, ktoré vyplynuli z rebríčka Fintech Power 50 v roku 2021:

  • 8 zo 40 firiem je riadených ženami,
  • 3 z 10 influencerov pochádzajú z Ázie/Pacifiku,
  • 3 z 10 influencerov pochádzajú zo Severnej Ameriky,
  • 4 z 10 influencerov pochádzajú z Európy.

Vacuumlabs popri iných svetových fintech hráčoch

Ako jediná spoločnosť zo strednej Európy sa do rebríčka dostala slovenská firma Vacuumlabs. “Vo Vacuumlabs sme poctení, že sme sa ocitli v spoločnosti významných svetových fintech firiem a že sme sa dostali do výberu 40 spoločností z prihlásenej tisícky. Je to pre nás veľká česť,” hovorí Matej Ftáčnik, CEO Vacuumlabs.

Viac o spoločnosti Vacuumlabs

Firma, ktorá začala ako slovenský start-up v roku 2012 je dnes globálnym poskytovateľom fintech riešení s pobočkami v 6 krajinách, napr. aj v Hong Kongu. V oblasti digitálneho bankovníctva a finančných služieb poskytuje komplexné poradenstvo, vývoj a dizajn webových a mobilných aplikácií. Jej portfólio tvoria zákazníci na trase San Francisco – Tokio. Medzi najznámejšie projekty patrí MOX.com - digitálna banka novej generácie v Hong Kongu,  krypto-peňaženky Yoroi a Adalite pre kryptomenu Cardano, online kalkulačka 2030Calculator pre na meranie uhlíkovej stopy a Daylight - prvá digitálna banková platforma pre LGBT+ komunitu v USA.

Tohtoročný zoznam bol zverejnený v utorok, 13. júla 2021 na hlavnom pódiu Fintech Week v Londýne. Viac informácií sa dozviete na webovej stránke.

FINTECH POWER 50

Top 10 Influencers

Name

Country

Male/Female

 

Jim Marours

USA

M

 

Fernn Lim

SG

F

 

David Birch

EU

M

 

Ron Shevlin

USA

M

 

Lucy Liu

SG

F

 

Dr Leda Glyptis

UK

F

 

Emmanuel Daniel

SG

M

 

Chris Skinner

EU

M

 

Ghela Boskovich

UK

F

 

Theo Lau

USA

F

Top 40 Fintechs

Name

Country

CEO Male/Female

 

Oonex

EU

F

 

Contis

UK

M

 

Elliptic

UK

F

 

Vacuumlabs

Slovakia

M

 

Featurespace

USA

F

 

Tink

Sweden

M

 

Curve

UK

M

 

OpenPayd

UK

F

 

MillTechFX

UK

M

 

Sokin

SG

M

 

Embark (Via The Agency Partnership)

UK

M

 

Kani Payments

UK

M

 

Checkout.com

UK

M

 

Bottomline Technologies

UK

M

 

nCino

UK

F

 

ADVANCE.AI (Advanced Intelligence Pte Ltd)

SG

M

 

Vyne

UK

M

 

Zaggle

India

M

 

Wing Money (Cambodia)

Cam

M

 

Contour

SG

M

 

ZignSec

Sweden

M

 

Vesta

USA

M

 

SaltEdge

Canada

M

 

Marqeta

USA

M

 

IFX Payments

UK

M

 

KUDA Bank

Africa

M

 

IDNOW

DE

M

 

Mclear

UK

M

 

Trade Ledger

UK

M

 

Moneyhub

UK

F

 

AEVI

DE

M

 

Passfort

UK

M

 

Finlync

SG

M

 

Zilch

UK

M

 

GPS

UK

F

 

Volopa

UK

M

 

Radar Payments (SmartVista AG)

SWITZ

F

 

Banking Circle

LUX

M

 

Jumio

UK

M

 

Bybit

SG

M

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 komentár

To oni vážne veria, že niekoho zaujímajú influenseri? Nikoho neovplyvnia, každý na nich kašle, lebo im závidí, takže ich serie reakcia na: Svetový rebríček Fintech Power 50 je známy! Slovensko sa do rebríčka dostalo vďaka spoločnosti Vacuumlabs

17.7.2021 17:07
Na influenserov každý serie, lebo im závidí. To je volovina, že majú vôbec nejaký hlas v ľude. Nikto im nedá lajk, lebo na ňom zarábajú. Ľudia nie sú hlúpi, aby predali lajk zadarmo a influensák na tom zarobí milión :-D
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať