SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement

Video: Takto funguje Android na duálnom displeji Surface Duo od Microsoftu

1

Microsoft predstavil Surface Duo v októbri na podujatí zameranom na hardvérové novinky. Zariadenie obsahuje dva 5,6-palcové displeje (1350 × 1800), ktoré sa dajú rozložiť na 8,3-palcovú obrazovku. O fungovaní softvéru sme sa v tom čase veľa nedozvedeli. Teraz však spoločnosť vydala svoj emulátor pre vývojárov. Zac Bowden a Jonas Daehnert, známy ako PhoneDesigner, sa so Surface Duo pohrali, aby nám poskytli lepšiu predstavu o tom, ako bude duálny displej fungovať v praxi.

V takmer dvojminútovom videu možno vidieť, že ponuky aplikácií a nastavení sa zobrazia v celoobrazovkovom režime na jednom displeji. Microsoft nechal na používateľov voľbu, či chcú aplikáciu roztiahnuť na obe obrazovky, a radí vývojárom, aby začali testovať svoje aplikácie a optimalizovať ich. Môžete takisto vidieť, ako Microsoft mení usporiadanie, aby aplikácie pripnuté na domovskej obrazovke Androidu mohli využiť dva displeje.

Po spustení sa aplikácia okamžite objaví na náprotivnom displeji, takže máte vždy prístup k otvoreniu ďalších. Správca úloh systému Android sa tiež objaví iba na jednej obrazovke, čo používateľom Surface Duo umožňuje presúvať aplikácie na druhú. Teraz, keď vývojári môžu začať vytvárať aplikácie pre Android, ktoré sú optimalizované pre dva displeje, budú mať záujem zistiť, aké výhody prináša ďalšia obrazovka.

Prístup Microsoftu znamená, že sa aplikácie väčšinou spúšťajú celoobrazovkovo iba na jednom displeji, takže ich môžete používať vedľa seba. Existujú však aj zložitejšie aplikácie, ktoré by ste chceli rozprestrieť po oboch displejoch. Na tých bude treba ešte popracovať, aby ste sa vyhli švu uprostred. Emulátor je optimalizovaný pre Surface Duo, podobný bude k dispozícii budúci mesiac pre Windows 10X, aby sa vývojári pripravili na väčšie zariadenie Surface Neo.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
smartfon Android dizajn displej imovacie app aplikácia

1 komentár

vyvojary sa uz trhaju reakcia na: Video: Takto funguje Android na duálnom displeji Surface Duo od Microsoftu

4.8.2020 07:08
jasne vyvojari sa uz trhaju vyvyjat pre takyto blud apky

problemom su aj jednoduche displaye z roznim rozlisenim a vyrezy pre fotoaparat

uz taketo veci odradzaju neustale optimalizovanie po kazdom vydani noveho androidu
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať