SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

UI nahradí tvár vo videohovoroch jej modelom aby znížila objem prenášaných dát bez straty kvality

Technológie
0

Streamovanie videa tvorí najvýznamnejšiu časť internetovej prevádzky a odhaduje sa, že každý deň sa uskutoční viac ako 30 miliónov webových stretnutí. NVIDIA preto predstavila novú súpravu nástrojov založených na umelej inteligencii, ktorá podľa nej zlepšuje kvalitu videohovorov a súčasne znižuje využitie šírky pásma. Ako to dosahuje? Falšovaním tváre umelou inteligenciou. Platformu nazvanú NVIDIA Maxine môžu využívať vývojári softvéru na videočet.

Ponúka im množstvo funkcií, ako je zvýšenie rozlíšenia či automatické umiestňovanie kamery tak, aby vaša tvár bola vždy v strede záberu. No asi najpôsobivejšia vlastnosť je schopnosť používať umelú inteligenciu na vytvorenie modelu tváre hovoriaceho a potom iba aktualizovať jej výrazy. NVIDIA našla spôsob, ako analyzovať kľúčové črty tváre každého účastníka videohovoru a inteligentne ich znova animovať v cloude namiesto streamovania pixelov z celej obrazovky. 

Maxine takisto prevádza streamy s nižším rozlíšením na video s vyšším rozlíšením v reálnom čase a výsledný zdroj môže skomprimovať o 90 percent viac, ako dokáže súčasný štandard H.264. Množstvo odosielaných dát sa tak výrazne zníži bez toho, aby utrpela kvalita obrazu. K dispozícii sú aj ďalšie funkcie, užitočné najmä pre koncových používateľov. Konverzácia cez video je dosť neprirodzená, pretože účastníci sa pozerajú na displej, nie do kamery.

Vďaka korekcii pohľadu umelá inteligencia upraví vašu tvár tak, aby to vyzeralo, že ste otočení oproti ostatným účastníkom hovoru. Navyše je tu aj nová funkcia „denoise“, ktorá izoluje váš hlas od všetkého, čo sa deje na pozadí. Technológia využíva akceleráciu NVIDIA GPU a beží v cloude, takže na funkcie Maxine nepotrebujete jednu z grafických kariet spoločnosti a mali by fungovať na väčšine zariadení zvládajúcich videohovory.

Zdroj: inputmag.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať