SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

Záložné zdroje Schneider Electric pre zdravotníctvo

Technológie
0

Aj laik si dokáže predstaviť následky prerušenia dodávky elektriny počas chirurgického zákroku, resuscitácie, či iných život zachraňujúcich lekárskych úkonoch. Na zabezpečenie fungujúceho ekosystému potrebujú zdravotnícke zariadenia spoľahlivú infraštruktúru. Kvalitné a hlavne spoľahlivé zálohovacie zdroje v zdravotníctve sú preto životne dôležité a to tak, že doslova.

Jednoducho implementovateľné riešenia Schneider Electric EcoStruxure pre zdravotníctvo spĺňajú všetky požiadavky tohoto rezortu, predovšetkým vysokú prevádzkovú spoľahlivosť a energetickú účinnosť a to všetko pri nízkych nákladoch na prevádzku a údržbu. Je to ideálne riešenie na zálohovanie napájania pre širokú škálu infraštruktúry, od IT skríň cez dátové centrá, až po digitálne zobrazovacie zariadenia.

Operačná sála si vyžaduje nielen dostupnosť, ale aj stabilitu parametrov  elektrickej energie, aby bola zaistená maximálna bezpečnosť pacientov. Preto má samostatný energetický okruh oddelený od bežnej elektrickej siete. Stabilné, neustále dostupné a kontinuálne napájanie si vyžadujú aj prístroje ako je röntgen ako je tomograf, či MRI na rádiologickom oddelení a taktiež hemodynamické laboratóriá. V modernej nemocnici sa všetky údaje ukladajú a spracovávajú v dátovom centre, pre ktoré Schneider Electric dodáva komplexné riešenia vrátane chladenia a profesionálnej klimatizácie série Uniflair. Centrálne zálohovanie pre kritickú IT a prístrojovú infraštruktúru nemocnice zahŕňa distribúciu elektrickej energie v budove, a systémy núdzového napájania vrátane generátora.

Spoločnosť Schneider Electric ponúka širokú škálu riešení na zvýšenie dostupnosti elektrickej energie, vrátane jednofázových a trojfázových napájacích zariadení UPS. Riešenia Smart a Galaxy zaisťujú spoľahlivú prevádzku napájania IT a zdravotníckych prístrojov  za akýchkoľvek podmienok a to nielen tých, ktoré sú umiestnené v dátovom centre, ale aj v jednotlivých budovách. 

Jednofázové UPS Smart-UPS RT chránia kritické zariadenia nielen pred výpadkom dodávky enegrie, ale aj pred kolísaním napätia, prípadne frekvencie. Sú k dispozícii tak vo verzii typu tower, ako aj v štandardnom 19-palcovom rackovom formáte, ktorý́ umožňuje ich namontovanie do 19-palcových skriniek, kde s výškou 2U zaberajú minimálny priestor .

Trojfázové napájacie zariadenia UPS Galaxy a EPS s výkonom 10-1100 kVA sú prispôsobené na paralelnú prácu, aby zaručili najvyššiu dostupnosť energie pre najkritickejšie aplikácie. Obidva modely sú kompaktné a modifikovateľné, vďaka čomu sa dajú ľahko prispôsobiť podľa dostupného priestoru.

Výmenou zastaraných energetických riešení v zdravotníckych zariadeniach sa  dosiahne vyšší výkon a optimálna dostupnosť pri súčasnom znížení spotreby energie. Zároveň konsolidáciou zón na jednom mieste sa eliminujú prípadné hot spoty. Výhodou riešení Schneider Electric je aj jednoduché monitorovanie stavu využitia infraštruktúry v celej budove. Dlhá životnosť produktov, pravidelná údržba a včasný servis podľa servisných plánov vám ušetria čas a peniaze.

 

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať