SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Ukážka inovatívneho dizajnu: Bicykel, ktorý sa dá transformovať na sedačku

0

Čo keby ste mohli ísť do práce na bicykli, ktorý by sa dal na mieste určenia rozobrať a zložiť do podoby kresla? Hoci vôbec nie je ľahké vytvoriť takýto produkt, takto sa zrodil Outlaw Bike, ktorý je dielom priemyselných dizajnérov z Brazílie. Bicykel, ktorý navrhla firma Cardoso Cycles, sa dá za chvíľku rozložiť a zložiť na kreslo a stôl. Zámerom bolo upozorniť brazílsky daňový úrad na daňové zaťaženie, ktoré ovplyvňuje predaj bicyklov v krajine.

Popularita bicyklov v Brazílii síce neustále rastie, ale dane až do výšky 70 percent ich robia veľmi drahými a nedostupnými pre väčšinu obyvateľstva. Outlaw Bike predstiera, že je to nábytok (ktorý je zdanený 12 percentami), takže je lacnejší. Projekt umožňuje spotrebiteľom vybrať si tvar produktu – nábytok alebo bicykel. Od toho sa potom odvíja sadzba dane. Nábytok i bicykel sú vyrobené z rovnakých častí a rovnakého materiálu, len sú inak zostavené. Použité materiály zahŕňajú upravené drevo, lamináty, hliník, oceľ a ekologickú kožu.

Riadidlá a rám bicykla sú vyrobené z dreva, zatiaľ čo sedlo je potiahnuté kožou. Ostatné časti sú zhotovené z hliníka. Pri použití v podobe kresla sa drevo stáva rámom a koža sa rozprestiera na sedadlo. Kovové telo tvorí základ stola, na ktorom je umiestnené koleso. Outlaw Bike je len prototyp a nie je určený na predaj. Cardoso Cycles však nevylučuje možnosť komercializácie v budúcnosti. Keby sa predával, mal by „hodnotu okolo 3800 realov“, čo je približne 800 USD. Pri predajnej verzii však budú musieť dizajnéri zefektívniť montáž a demontáž a popracovať na znížení hmotnosti.

Zdroj: yankodesign.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať