TCL 2022 TCL 2022 TCL 2022

Nimbus One: Elektromotorka so strechou

Technológie
1

Hoci mikromobilita v podobe zdieľaných e-kolobežiek a e-bajkov sa ponúka ako všeliek, ktorý nás ochráni pred pouličnými zápchami spôsobenými autami, jedna otázka zostáva nedoriešená: Čo sa stane, keď bude pršať? Startup Nimbus so sídlom v Michigane chce tento problém vyriešiť jednoducho – prikrytím strechou. Nedávno predstavil prototyp Nimbus One, maličký trojkolesový elektromobil, ktorý „spája výhody a náklady na motorku s bezpečnosťou a komfortom auta“.

Vozidlo je široké len 84 cm a dlhé necelých 230 cm, je teda tri až päťkrát menšie ako kompaktné auto. Ľahšie ho možno zaparkovať a manévrovať s ním v rušných mestských uliciach. Za sedadlom vodiča má miesto pre ďalšieho spolujazdca alebo úložný priestor na nákupy. Vozidlo sa nakláňa ako motorka alebo skúter vďaka patentovanej technológii naklápania od Nimbusu. Vodič nepotrebuje vodičský preukaz na motorku, Nimbus One môže používať ktokoľvek, kto vlastní vodičský preukaz. Nie je potrebná ani prilba.

Keďže Nimbus je určený na jazdu v meste, nie po diaľnici, má maximálnu rýchlosť 80 km/h. Jeho 9 kWh batéria má podľa spoločnosti dojazd 150 km a čas nabíjania 1,2 hodiny na nabíjačke úrovne 2 alebo 5,4 hodiny pri nabíjaní v domácnosti. Batérie sa dajú vybrať, vymeniť a nabiť doma. Minimalistický interiér Nimbus One obsahuje displej, reproduktory pripojené cez bluetooth, elektrické ovládanie okien, rýchlonabíjačku telefónu, kúrenie a voliteľnú klimatizáciu.

Vozidlo má aj systém varovania pred čelnou zrážkou a podľa spoločnosti môže získať ďalšie funkcie pomocou bezdrôtových aktualizácií. Predobjednávky na Nimbus One sa už začali, spoločnosť berie akontáciu 100 dolárov za objednávku. Vozidlo bude stáť okolo 9980 dolárov, ale startup ho chce ponúkať aj v rámci služby predplatného za 200 dolárov mesačne. Dodávky by sa mali začať v treťom štvrťroku 2023.

Zdroj: techcrunch.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

RE reakcia na: Nimbus One: Elektromotorka so strechou

14.6.2022 12:06
Čudný Velorex, ale ja chcem džínový.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať