ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

Umelá inteligencia by mohla nahradiť niektorých fotografov

Technológie
0

Umelá inteligencia výrazne mení tvár fotografického priemyslu. Nástroje AI už dokážu v priebehu niekoľkých sekúnd vygenerovať fotorealistické ale aj úplne fantasmagorické obrázky. Zaujímavý pohľad do budúcnosti fotografie ponúka vo svojom novom videu fotograf Mathieu Stern.

Stern používa program AI s názvom DALL-E na vytváranie fotorealistických obrázkov iba z textových opisov. DALL-E dokáže aj napodobňovať štýly rôznych umelcov a dokonca upravovať existujúce obrázky. Čo robí tieto presvedčivé úpravy obzvlášť pôsobivými, je to, že tieto akcie vykonáva AI v priebehu niekoľkých sekúnd. Video sa končí zábavnými aplikáciami programu. Stern požiada DALL-E, aby vytvoril niekoľko tematicky upravených fotoaparátov. Výsledky sú zaujímavé – vidíme postavy z Hviezdnych vojen, Hulka a Simpsonovcov vo forme fotoaparátu.

Hoci tieto rendery vyzerajú zábavne, poukazujú na to, že AI má potenciál v budúcnosti nahradiť časť fotografického priemyslu. Ak môže klient požiadať počítač, aby mu vygeneroval obrázok produktu v rôznych nastaveniach, prečo by si vec komplikoval najímaním fotografa? AI však bude skvelým nástrojom aj pre fotografov, pretože zautomatizuje mnohé z namáhavých úloh, ktoré v súčasnosti robia.

Zdroj: fstoppers.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať