Umelá inteligencia dokáže detegovať emócie človeka aj na diaľku

Výskum a vývoj
3

Výskumný tím z Queen Mary University v Londýne pomocou rádiových vĺn zachytáva jemné zmeny srdcového rytmu a pomocou neurónovej siete sa snaží pochopiť, čo tieto signály znamenajú - inými slovami, čo subjekt cíti. V dokumente publikovanom v online časopise PLOS ONE výskumníci demonštrujú, ako použili neurónovú sieť na dešifrovanie emócií zhromaždených vysielaním rádiovej antény.

Tím, ktorý viedol dekan prírodovedeckej fakulty Yang Hao, použil malú vysielaciu anténu na odrážanie rádiových vĺn od predmetov.  Tieto signály využili vedci na zostavenie databázy rôznych srdcových rytmov, keď ľudia sledovali videá nabité emóciami, ktoré vyvolávali pocity uvoľnenia, strachu, znechutenia či radosti. Vedci pripojili subjekty aj k elektrokardiogramu, aby sa ubezpečili, že signály, ktoré zachytáva anténa, sú správne.

Potom vložili údaje do neurónovej siete a zistili, že ich systém klasifikuje emočný stav subjektov s presnosťou 71 percent. Cieľom výskumu je pomôcť odborníkom v oblasti zdravotníctva a wellness lepšie porozumieť emocionálnym stavom pacientov. Pokiaľ ide o využitie výsledkov v oblasti národnej bezpečnosti, Hao hovorí, že je potrebné vykonať ďalší výskum a zodpovedať otázky týkajúce sa etiky a zodpovedného používania tejto technológie.

Zdroj: americanmilitarynews.com.

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

ak to robí tak dobre ako umelointeligentný bot z telekomu, tak dovi dopo reakcia na: Umelá inteligencia dokáže detegovať emócie človeka aj na diaľku

6.3.2021 14:03
ak to robí tak dobre ako umelointeligentný bot z telekomu, tak dovi dopo
Reagovať

ak to robi tak dobre reakcia na: Umelá inteligencia dokáže detegovať emócie človeka aj na diaľku

4.3.2021 00:03
ako mi pomoze umelointeligentny chatbot z tatrabanky tak dovi dopo
Reagovať

ak to robi tak dobre reakcia na: Umelá inteligencia dokáže detegovať emócie človeka aj na diaľku

4.3.2021 00:03
ako sa mi pomoze umelointeligentny chatbot z tatrabanky tak dovi dopo
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať