SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Umelá inteligencia dokáže predpovedať pokrok v oblasti technológií

Technológie
3

Výskumníci z MIT použili umelú inteligenciu na predpovedanie toho, ktoré technológie sa budú rýchlo zlepšovať a ktoré nie sú perspektívne. V novej štúdii tím kvantitatívne posúdil budúci potenciál 97 % patentového systému USA. Najrýchlejšie sa zlepšujúce oblasti sa týkali prevažne softvéru. Vedci potom svoje zistenia transformovali do online systému, do ktorého môžu používatelia zadávať kľúčové slová a vyhľadávať prognózy zlepšenia pre konkrétne technológie. Ich výskum by mohol podnikateľom, výskumníkom, investorom a tvorcom politík poskytnúť prehľad o budúcich príležitostiach v oblasti technológií.

Tím použil nový algoritmus založený na pravdepodobnosti, strojové učenie, spracovanie prirodzeného jazyka a analýzu patentových sietí na predpovedanie miery zlepšenia výkonnosti rôznych technológií. Miera zlepšenia sa pohybovala od 2 % ročne v prípade „mechanického ošetrenia pokožky - odstraňovania chĺpkov a vrások“ až po 216 % ročne v prípade „dynamických systémov výmeny informácií a podporných systémov integrujúcich viacero kanálov“. V priemere sa prognózovalo zlepšenie technológií o 19 % ročne.

Vyššiu mieru zlepšenia vykazovali oblasti založené na softvéri a algoritmoch. Rýchlo by mali napredovať aj technológie, ktoré sa týkajú všeobecne internetu a konkrétne správy podnikových sietí. To naznačuje, že investori, firmy alebo krajiny snažiace sa o zvýšenie produktivity by mali svoje investície zamerať na tieto oblasti. Analýze však mohli uniknúť niektoré nové rozvíjajúce sa technológie, pretože vedci sa nevenovali doménam s menej ako 100 patentmi.

Zdroj: thenextweb.com.

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

No, ak to predpovedá budúcnosť, akože kryptomena, tak Pán Boh zaplať reakcia na: Umelá inteligencia dokáže predpovedať pokrok v oblasti technológií

24.9.2021 12:09
Budúcnosť je kryptomena a sme došli... Lejú šeci prachy do vymysleného kryptoprogramu a tešia sa akí sú bohatí a pritom majú holú ricinku :-D
Reagovať

Luboslav Lacko klamar reakcia na: Umelá inteligencia dokáže predpovedať pokrok v oblasti technológií

24.9.2021 01:09
nedokaze
Reagovať

Luboslav Lacko reakcia na: Luboslav Lacko klamar

24.9.2021 16:09
Dokaze.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať