SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Umelá inteligencia sa naučila retušovať portréty. A robí to naozaj výborne

Výskum a vývoj
0

Za posledných niekoľko rokov pokrok v softvéri na úpravu fotografií a manipuláciu s nimi napreduje rýchlosťou, ktorá nebola zaznamenaná od čias uvedenia Photoshopu na trh. Úlohy, ktoré sa predtým zdali nemožné, sa v súčasnosti čoraz viac automatizujú. Retušovacie práce, ako je čistenie pokožky a manipulácia s tvarom tela, sa teraz čoraz bežnejšie dajú vykonať jediným kliknutím na tlačidlo. Medzi automatické retušovacie nástroje patrí aj Retouch4Me.

Retouch4Me je relatívne nová spoločnosť so sídlom v Estónsku. Na rozdiel od iných veľkých výrobcov softvéru, ktorí ponúkajú jedinú editačnú platformu, ktorú si možno zakúpiť alebo prenajať za stanovenú cenu, Retouch4me ponúka každý efekt doplnku ako samostatný softvér. Podľa webovej stránky spoločnosti je teraz dostupných osem rôznych efektov vrátane čistenia pozadia, retuše pleti, efektu opálenia tváre či bielenia zubov. Každý z týchto pluginov sa dá použiť vo Photoshope a Lightroome alebo ho možno používať ako samostatný softvér.

Zásuvný modul Heal prináša efekt na ozdravenie pokožky, hoci občas mu ujdú aj niektoré väčšie chyby, ktoré by ste možno chceli odstrániť.Najlepší výsledok sa dá dosiahnuť, keď sa na jeden obrázok použije viacero filtrov, napr. Heal, Skin Tone, Dodge and Burn a Portrait Volumes. Možno softvér neopraví každú malú chybičku alebo zatúlaný vlas, ale neurobí ani žiadne veľké chyby.

V zásuvnom module Dodge and Burn umelá inteligencia účinne určuje, ktoré oblasti pokožky by sa mali zosvetliť a ktoré stmaviť, aby sa dosiahol hladší a príjemnejší efekt. Nástroj funguje celkom dobre na svetlej aj tmavej pleti. Plugin Portrait Volumes v podstate robí to, že pridáva ešte dramatickejšie zosvetlenie alebo  stmavenie po okrajoch portrétu. 

Výhoda Retouch4Me je v tom, že používateľ nemusí sťahovať jeden balík so všetkými týmito nástrojmi, pretože každý doplnok sa predáva samostatne. Môžete si teda kúpiť iba tie retušovacie nástroje, ktoré potrebujete alebo často používate. Zlá správa je, že každý z týchto nástrojov stojí od 124 do 149 USD. Treba však dodať, že väčšina týchto nástrojov je najlepšia vo svojej triede.

Zdroj: fstoppers.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať