Umelá inteligencia ukázala, ako by mohli niektoré celebrity vyzerať, keď zostarnú

Technológie
0

Young Age(d) je nový projekt tureckého fotografa a právnika Alpera Yesiltasa, ktorý si na Instagrame získal množstvo fanúšikov vďaka svojim kreatívnym prácam založeným na AI. Za projektom sa skrýva otázka, ako budú niektorí mladí ľudia, ktorých poznáme, vyzerať o niekoľko desaťročí. Yesiltas teraz pracuje na hviezdach, na ktoré boli ľudia najviac zvedaví. Hovorí, že používa množstvo rôznych aplikácií na úpravu originálnych fotografií tvárí každej celebrity a okolitá scéna sa pridá po dokončení samotného záberu hlavy.

Yesiltas mal niekoľko predchádzajúcich projektov, ktoré sa stali virálnymi na webe. V jednom s názvom As If Nothing Happened použil umelú inteligenciu na vytvorenie predstavy o tom, ako by vyzerali celebrity, ktoré zomreli, keby boli ešte nažive. V projekte Thisness zasa pomocou AI ukázal, ako by vyzerali slávne postavy spred desaťročí alebo storočí, keby žili v súčasnosti.

Yesiltas pracuje s kreatívnymi, konceptuálnymi fotografickými ilustráciami už takmer dve desaťročia a jeho práce sa objavili v knihách, časopisoch a online publikáciách po celom svete, pričom vyhral niekoľko fotosúťaží. Na Instagrame sa môže pochváliť viac ako 130 000 sledovateľmi.

Zdroj: petapixel.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať