PEUGEOT_062022 PEUGEOT_062022 PEUGEOT_062022

Vedci experimentujú s prepojením kryptomeny a elektriny

0

Výskumníci z Národného laboratória Lawrencea Livermora vymysleli kryptomenu s názvom Electricity Stablecoin alebo E-Stablecoin s cieľom zmierniť problémy, ktorým čelia kryptomeny. Podľa spoluautora výskumu Maxwella Murialda umožňuje E-Stablecoin ľuďom bezdrôtovo prenášať elektrinu po celom svete. Na vysvetlenie dodal, že elektrina sa neprenáša v „konvenčnom zmysle“, ale iba ako informácia. 

„Tieto informácie môže potom použiť anonymná strana na druhej strane planéty na extrakciu tepla zo zeme a na premenu tohto tepla na využiteľnú elektrinu,“ uviedol Murialdo. E-Stablecoin by sa ťažil prostredníctvom vstupu jednej kilowatthodiny elektriny plus poplatok. Čo však robí E-Stablecoin „nezvyčajným“ podľa Murialda, je jeho schopnosť umožniť opätovné použitie kryptomeny, a teda aj energie kedykoľvek a na mieste.

Existujúce stablecoiny možno priamo vymeniť za externé aktívum prostredníctvom centralizovaného orgánu. Iné stablecoiny nemožno vymieňať, a preto majú zavedené algoritmy na stabilizáciu. Pri algoritmoch existuje riziko, že sa dostanú do „bodu kolapsu“, zatiaľ čo tie stablecoiny, ktoré možno vymeniť za cennosti, ako je zlato, vyžadujú, aby ľudia dôverovali centralizovanej autorite, aby urobili správne rozhodnutie.

E-Stablecoin obchádza obe tieto obmedzenia - nemá centralizáciu a je priamo vymeniteľný za užitočné fyzické aktívum, elektrinu. E-Stablecoin je prvou kryptomenou schopnou plne decentralizovanej výmeny fyzických aktív. Na rozdiel od existujúcich kryptomien, ktoré zažívajú kolísanie cien, čo zväčšuje riziká a odrádza od spotrebiteľských transakcií, hodnota E-Stablecoinu je stabilnejšia, pretože je založená na cene a dopyte po elektrine.

Zdroj: dailycal.org.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať