Samsung_06 Samsung_06 Samsung_06 Advertisement

Video: Estónske bojové roboty THeMIS sa zúčastnili na cvičení s ostrou paľbou

Bezpečnosť
1

Bezposádkové pozemné vozidlo (UGV – unmanned ground vehicle) THeMIS Combat podporilo protitankový tím estónskej armády počas vojenského cvičenia pri nasadení a ústupe z ohrozenia prepravením techniky, poskytnutím krycej paľby guľometom kalibru 7,62 mm a asistenciou pri evakuácii „obetí“.

Druhé UGV THeMIS Observe nasadilo priviazaný dron, aby poskytol výhľad na bojisko a zlepšil situačné povedomie delostreleckého práporu. Oba roboty boli počas cvičenia riadené vojakmi pomocou ručného ovládača a súpravy s headsetom na rozšírenú realitu.

Podľa poručíka Mari-Li Kappa má zahrnutie UGV do bojového scenára niekoľko výhod. Tým, že UGV boli súčasťou prieskumných síl, ktoré pripravujú príchod hlavnej jednotky, mohli robotické vozidlá zabezpečiť tímy nepriamej paľby a protitankové sily poskytnutím priamej palebnej podpory počas zásahu.

SWAN_042021

Takisto by mohli samy pôsobiť ako predné stráže, pretože môžu poskytovať prehľad o situácii na bojisku a pôsobiť ako pozorovatelia na navádzanie delostreleckej paľby. Technické špecifikácie bojových UGV THeMIS nájdete na stránke výrobcu bojových robotov Milrem Robotics.

Zdroj: theengineer.co.uk.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

.......................... reakcia na: Video: Estónske bojové roboty THeMIS sa zúčastnili na cvičení s ostrou paľbou

27.5.2021 18:05
estonske provokacie ruska? :D
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať