PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Video: Robotické šaty menia svoj vzhľad podľa nálady

0

Najnovší výtvor holandského dizajnéra „fashiontech“ Anouka Wipprechta sú šaty, ktoré sa hýbu a rozsvietia podľa vašich mozgových vĺn. Ak sa cítite pokojní, odev svieti upokojujúco fialovo. Ak ste vystresovaní, svetlá blikajú a malé motorom poháňané komponenty vyčnievajúce z futuristických šiat ako krídelká zúrivo mávajú.

Robotické šaty Pangolin boli zhotovené 3D tlačou a vyžadujú, aby ste spolu s nimi nosili na hlave aj rozhranie mozog – počítač, ktoré obsahuje 1204 malých elektroencefalografických senzorov a pripomína kožu šupinavca. Čiapka prevádza elektrické signály mozgu na 64 akčných členov, ktoré ovládajú malé „šupiny“ na šatách, pohybujúce sa hore a dole a rozsvecujúce sa podľa stavu modelky. Šaty sa správajú odlišne v závislosti od toho, ktoré neuróny ich riadia.

Keďže každý zo vstupov BCI je pripojený k jednému z aktuátorov, vytvára to veľmi individuálnu animáciu šiat. Wipprecht považuje šaty Pangolin za nový spôsob vizualizácie zložitosti mozgu. Sú zhotovené z odolného, ​​ale ľahkého nylonového materiálu. Pre množstvo senzorov a drôtov to nie sú šaty, ktoré na seba hodíte, keď chcete skočiť do obchodu. Poskytujú však zaujímavý pohľad na to, čo by sme mohli nosiť jedného dňa, keď sa technológie a móda spoja.


Zdroj: cnet.com.

Redakcia

Všetky autorove články
robot

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať