Samsung_06 Samsung_06 Samsung_06 Advertisement

Video: Tretie oko pre novú generáciu „phono sapiens“

0

Smartfóny sa stali neoddeliteľnou súčasťou moderného života. Väčšina z nás sa na ne pozerá denne celé hodiny, niekedy dokonca aj pri chôdzi alebo šoférovaní. Študent priemyselného dizajnu Minwook Paeng preto vytvoril high-tech tretie oko, ktoré si môže človek pripevniť na čelo, aby dávalo pozor na prekážky v ceste, zatiaľ čo jeho skutočné oči sa pozerajú na smartfón.

Zariadenie Third Eye sa skladá z priesvitného plastového puzdra, ktoré je pripevnené priamo na čelo nositeľa pomocou tenkej gélovej podložky. Vo vnútri plastového oka sa nachádza malý reproduktor, gyroskopický snímač a snímač sonaru. Keď gyroskop zistí, že hlava používateľa je sklonená, otvorí sa plastové očné viečko a sonar začne monitorovať oblasť pred používateľom. Keď deteguje prekážku, varuje nositeľa prostredníctvom pripojeného reproduktora.

SWAN_042021

Paeng sa vyjadril pre web Dezeen, že ide o prvý v rade jeho projektov, ktoré sa snažia predstaviť si, ako by mohli vyzerať budúce generácie „phono sapiens“. Ako hovorí, telefóny sa už podpísali na nesprávnom držaní tela, naše krčné stavce sa nakláňajú dopredu a vzniká syndróm „korytnačieho krku“. Naše malíčky, na ktorých spočíva telefón, sa ohýbajú. „Keď sa tieto malé zmeny z používania smartfónov budú hromadiť po niekoľko generácií, vytvoria úplne inú, novú formu ľudstva.“

Zdroj: odditycentral.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať