ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

Video: Z hernej grafiky budúcej generácie nám “padne sánka"

2

Vývojári videohier často hovoria o imerzii – schopnosti titulu vtiahnuť hráčov do hry a vytvoriť realistický zážitok, ktorý im pomôže zabudnúť na vonkajší svet. Vytvoriť takýto zážitok však nie je ľahké. Úlohu tu zohrávajú jemné detaily, ako sú textúry na pozadí, odrazy svetla v prostredí a pod. Nové demonštračné video zachytáva najdôležitejšie podrobnosti. Unreal Engine existuje už od roku 1998 a odvtedy sa stal základom mnohých hier vrátane Star Wars, nedávneho remaku Final Fantasy VII a dokonca Fortnite. Nové demo sa však zameriava na úlohu Unreal Engine 5 v konzolách ďalšej generácie. Obsahuje aj ukážku, ktorá beží na hardvéri Playstation 5.

Dokonca aj v porovnaní s konzolovými hrami súčasnej generácie, ktoré už vyzerajú vynikajúco, sú zábery z Unreal Engine 5 pôsobivé. Nová technológia Lumen umožňuje dynamické pohyblivé osvetlenie, čo znamená, že svetlo sa odrazí od povrchov v hernom prostredí a vytvorí realistický efekt, ktorý tvorcovia nemusia kódovať alebo mapovať. Ak napríklad zasvietite baterkou do tmavej jaskyne, svetlo sa odrazí od podlahy a stien rovnako ako v skutočnom živote.

Ďalšia nová funkcia s názvom Nanite umožňuje tvorcom ľahšie importovať digitálne modely do herného prostredia. Tvorcovia môžu používať vysokokvalitné modely, určené zvyčajne pre filmárov, ktorí nemusia vykresľovať objekty v hre v reálnom čase, ako sa to robí pri videohrách. Tvorcovia spravidla vyrábajú digitálne objekty v programoch ako ZBrush vo vysokej kvalite. V hrách sa však musí kvalita znižovať, aby ich hardvér mohol počas hrania spracovať.

Ak ste napríklad ďaleko od sochy, v hre vám poslúži verzia s veľmi nízkym rozlíšením. Keď sa k nej približujete, objavujú sa stále jemnejšie detaily.  Demo ukazuje scénu zloženú z viac ako miliardy trojuholníkov v každej snímke, komprimovanú na 20 miliónov trojuholníkov, pričom niektoré majú veľkosť len jedného pixela. Viac trojuholníkov sa prejavuje v podrobnejších detailoch scény, aspoň v tomto prípade. Hoci vo videu sa používa PS5, nový engine bude úplne kompatibilný aj s novým Xboxom Series X. Napriek problémom spôsobeným pandémiou stále očakávame, že obe konzoly budú uvedené na trh v roku 2020.

Zdroj: popsci.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
gamer Gaming grafika vykon pocitac notebook

2 komentáre

Treba čítať reakcia na: Video: Z hernej grafiky budúcej generácie nám “padne sánka"

19.5.2020 18:05
Občas je dobre si článok prečítať, o čom sa v ňom vlastne píše, keď ho chcem komentovať ! :)
Reagovať

Vam pada sanka z kazdeho bulvaru, co napise reakcia na: Video: Z hernej grafiky budúcej generácie nám “padne sánka"

19.5.2020 14:05
Asi ste 10 rokov uz nevideli hry, ked textury tejto hry vas prekvapuju. Podstatna je hratelnost, logika a dej v hre. Ak dospelemu padne sanka z textur, tak to hovori za vsetko o nom....
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať