CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Vstup Daimleru do spoločnosti The Mobility House

Tlačové správy
0

Daimler získal menšinový podiel v spoločnosti pre energetické služby The Mobility House (TMH), ktorá prepája automobilový priemysel s energetickým odvetvím. Investícia Daimleru predstavuje ďalší dôležitý krok pri presadzovaní stratégie CASE. Investícia sa uskutočňuje spolu s japonskou firmou Mitsui.

TMH zaujíma vedúce postavenie v Európe ako poskytovateľ riešení pre nabíjanie vozidiel a inštalačné služby, ako aj prevádzkovateľ stacionárnych akumulátorov. Investícia Daimleru do TMH má rozšíriť existujúcu vzájomnú spoluprácu oboch spoločností v oblasti infraštruktúry nabíjania a akumulátorov energie o nové služby a produkty elektromobility (značky EQ). Investícia má zároveň rozvinúť riešenia chytrého nabíjania (Smart Charging) v oblasti systému Vehicle-to-Grid (vozidiel dobíjateľných zo siete pripojených na elektrickú sieť).

„So spoločnosťou The Mobility House intenzívne pracujeme na integrácii elektrických vozidiel do siete. Prostredníctvom inteligentnej nabíjacej siete možno vozidlá napríklad nabíjať tak, aby sa zabránilo drahým špičkovým zaťaženiam. Na druhej strane by akumulátory vozidiel mohli ideálnym spôsobom slúžiť na stabilizáciu siete a tak prevádzkovateľom vozových parkov ponúknuť pridanú peňažnú hodnotu“, poukazuje na výhody integrácie elektro-vozových parkov do elektrickej siete Frank Spennemann, zodpovedný za riešenia nabíjania pre vozové parky v rámci organizačnej jednotky CASE spoločnosti Daimler.

Daimler

Všetky autorove články
Daimler The Mobility House priemysel spolupráca

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať