PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Vyskúšajte si hlasový deepfake. Môžete hovoriť napríklad hlasom Morgana Freemana

Technológie
0

Britská spoločnosť Altered má rovnomenný nástroj na zmenu hlasu. Stačí zhotoviť nahrávku, vybrať cieľový hlas a počkať na vygenerovanie nového zvuku. Altered ponúka dvadsať hlasov s rôznym prízvukom a pohlavím, takže napríklad mladá černoška môže znieť ako starý beloch. Nástroj Altered je založený na neurónovej sieti, ktorá bola vytrénovaná na mnohých hodinách nahrávok profesionálnych hercov. Tí tak prepožičali svoj hlas, aby ním mohol hovoriť ktokoľvek. Deepfake videá sú dnes už bežné, Altered robí to isté so zvukom. A robí to veľmi dobre.

Služba dôrazne varuje pred zneužitím. Jej cieľom je zachovať hlasy ľudí ako „poistku“ proti strate alebo poškodeniu v dôsledku starnutia alebo choroby. Altered by sa mohol používať vo videohrách, kde by všetok text nahovorila jedna osoba a až v počítači by sa hlasy zmenili na iné. Presne takto boli vytvorené hlasy vedľajších postáv v minuloročnej akčnej hre RPG The Ascent, ktorá ako prvá využívala technológiu Altered.

Na existenciu Altered nedávno upozornili odborníci z Corridor Crew, ktorí na YouTube diskutujú o vizuálnych efektoch vo filmoch a už niekoľkokrát ukázali pokroky v oblasti deepfake pri zmene tvárí. V aktuálnom videu ukazujú, že úpravou hlasov v Altered môžete znieť ako Morgan Freeman, Patrick Stewart, Joe Pesci alebo Judi Dench. Na inom kanáli MR3D-Dev nedávno ukázali, ako sa v Altered Studio pracuje, čo všetko sa dá nástrojom nastaviť atď. Altered však nie je určený pre každého, aj základná verzia s množstvom obmedzení stojí 120 libier mesačne, pričom sa musíte zaviazať aspoň na tri mesiace.

Zdroj: techstony.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať