SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement

WOWCube: Nový druh herného zariadenia kombinuje Rubikovú kocku a hernú konzolu

0

Smartfóny či Nintendo Switch dali hraniu novú podobu. Už pri ňom nie ste obmedzení na stôl či pohovku, hranie nadobudlo prenosnejší charakter. No aj mobilné hry zamerané na dotyk stále používajú tradičné ovládacie prvky, ako sú D-pady vľavo a tlačidlá akcií vpravo. Videohry však nemusia byť nevyhnutne obmedzené na jednu obrazovku.

Napríklad tento dômyselný výtvor berie za základ hračku starú desaťročia a dáva jej moderný dizajn. Pravdepodobne ste videli veľa Rubikových kociek a ich variantov a zrejme ste sa stretli už aj s gigantickými displejmi zloženými z desiatok malých obrazoviek, ktoré fungujú ako jeden celok. No asi ste ešte nevideli Rubikovu kocku s malými obrazovkami na všetkých stranách, ktoré môžu pôsobiť nezávisle alebo spoločne, pričom každý malý displej zobrazuje rôzne veci alebo jeden obrázok 2×2.

Navyše každý povrch kocky je dotyková obrazovka, ktorá vám umožňuje hrať hru alebo ovládať aplikáciu klepnutím a potiahnutím prstom. A najzaujímavejšie je, že kockou môžete aj potriasť alebo krútiť a otáčať jej pohyblivé časti, čím sa otvárajú nové možnosti v druhoch hier, ktoré možno pre toto herné zariadenie vytvoriť a hrať na ňom. Existuje ešte množstvo ďalších zaujímavých detailov. Napríklad každá z ôsmich malých kociek, ktoré tvoria systém WOWCube, je vlastne nezávislý počítač s vlastným CPU.

Tieto moduly sú schopné rýchlo komunikovať a v okamihu meniť svoju konfiguráciu vďaka špeciálnym magnetickým konektorom. WOWCube Entertainment System je nový druh herného zariadenia a už obsahuje množstvo populárnych hier ako Butterfly, Hyper Space, 2048 a návykovú Cut the Rope. Na rozdiel od iných herných zariadení, ako sú smartfóny, môžete tieto hry hrať krútením polovíc kocky alebo dokonca jej potriasaním. Hranie je tak interaktívnejšie a pohlcujúcejšie.

Kocka však nie je určená len na hranie. Vďaka dostupnosti vývojovej súpravy sú možnosti takmer nekonečné. Môžete dokonca vytvárať widgety, ktoré môžu na každej obrazovke zobrazovať rôzne informácie – od cien akcií až po počasie, a to vďaka možnosti pripojenia k vášmu smartfónu. A pretože ide o programovateľný počítač, systém WOWCube sa môže stať takmer čímkoľvek vrátane multifunkčného ovládača pre počítače alebo zariadenia internetu vecí. WOWCube si môžete predobjednať za cenu od 299 USD.

Zdroj: yankodesign.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať