SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

WaterCube dokáže zo vzduchu vytvoriť až 378 l vody denne

Technológie
1

Spoločnosť Genesis Systems upútala pozornosť na veľtrhu CES 2024 pôsobivou technológiou s názvom WaterCube. Ide o domáce alebo kancelárske zariadenie, ktoré je veľké asi ako klimatizačná jednotka a dokáže vyprodukovať až 378 l vody denne zo vzduchu. Približne toľko vody spotrebuje typická 4-členná rodina.

Množstvo vody, ktoré dokáže WaterCube vyprodukovať, závisí od úrovne vlhkosti, ale Genesis Systems hovorí, že zariadenie je schopné vytvárať vodu aj v suchom prostredí. WC-100 WaterCube je vysoký viac ako 0,9 m, váži okolo 270 kg a jeho predobjednávka bude stáť okolo 20 000 dolárov.  

Zdroj: upworthy.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

SAWER reakcia na: WaterCube dokáže zo vzduchu vytvoriť až 378 l vody denne

4.2.2024 15:02
To isté už robili Češi pred pár rokmi, vyvinuli a otestovali systém Solar Air Water Earth Resource. Zistili ale jednu podstatnú vec, teda že takto sa dá voda získavať v miernom pásme kde je tej vody dostatok. V suchých krajinách kde to má význam je to nemožné. To zistili v púštnych krajinách, utŕžili za o hanbu a netajili sa tým.

www.czexpo.com/s-a-w-e-r/

Takže kto chce za takú zbytočnosť vyhodiť peniaze, hor sa do kúpy a nezabudnúť aj na investovanie do startupu ktorý je preukázateľne odsúdený na zánik.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať