SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement

Prvý implantát Neuralink voperoval do mozgu človeka chirurgický robot

0

Neuralink, startup zameraný na mozgové čipy, ktorý založil podnikateľ Elon Musk, dosiahol významný míľnik – úspešne implantoval svoje zariadenie prvému ľudskému pacientovi. Podľa Muskovho príspevku na sociálnej sieti X/Twitter sa pacient zotavuje dobre a prvé výsledky naznačujú sľubnú detekciu nervovej aktivity.

Americký úrad pre potraviny a liečivá minulý rok udelil Neuralinku povolenie na testovanie na ľuďoch, čo predstavuje pre spoločnosť zásadný krok v snahe pomôcť pacientom, ktorí majú paralýzu a rôzne iné neurologické ochorenia. Na presné vloženie implantátu rozhrania mozog – počítač (BCI) do oblasti mozgu bol použitý chirurgický robot.

Cieľom spoločnosti je umožniť jednotlivcom ovládať počítačové zariadenia, ako sú kurzory alebo klávesnice, výlučne prostredníctvom svojich myšlienok. Musk ďalej oznámil, že prvý produkt Neuralink sa volá Telepathy a umožní používateľovi ovládať akékoľvek digitálne zariadenie vrátane smartfónov a počítačov „len myslením“. Prvými príjemcami produktu by boli ľudia po amputácii.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať